۱۴۰۰/۱۰/۱۵

معاون استاندار خراسان رضوی:

قیمت‌ تعیینی تولیدکنندگان، بدون تایید کارگروه تنظیم بازار قابلیت اجرا ندارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی با تاکید بر لزوم تابعیت همه فرمانداران از مصوبات کارگروه تنظیم بازار استان گفت: گاه ممکن است برخی تولیدکنندگان از حق خود برای قیمت‌گذاری کالاها استفاده کنند که این قیمت‌گذاری باید مورد تایید کارگروه تنظیم بازار قرار گیرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، مرتضی اشرفی روز چهارشنبه در نشست مشترک کارگروه تنظیم بازار و کمیته اقدام مشترک خراسان رضوی، انتقال اختیارات "کارگروه گندم، آرد و نان" و "تامین و توزیع و نظارت بر تمام کالاهای کشاورزی" از سازمان صمت به سازمان جهاد کشاورزی را مورد تاکید قرار داد و افزود: این تقسیم بندی انجام شده و ۲ سازمان استانی مزبور در تعامل دقیق با یکدیگر هستند.

وی خاطرنشان کرد: طبق ابلاغیه کشوری همچنان مسوولیت دبیری ستاد تنظیم بازار و کارگروه های متناظر آن در استانها با سازمان صمت خواهد بود و ۲ تن از معاونان سازمانهای صمت و جهاد کشاورزی استان به عنوان سخنگوی کارگروه تنظیم بازار استان پاسخگوی مسائل فرمانداران خواهند بود. 

اشرفی،  ارزیابی عملکرد فرمانداران را مبتنی بر رصد، پایش و کنترل مستمر بازار و برگزاری مستمر نشستهای کارگروه تنظیم بازار در شهرستانها ذکر و بیان کرد: در راستای رتبه بندی فرمانداران، خراسان رضوی به ۱۲ منطقه تقسیم شده و برای هر منطقه یک کارشناس در نظر گرفته شده است تا به صورت روزانه و مستمر مسائل تنظیم بازار رصد و پایش و پیگیری و ارزیابی های مربوط  به آن به استاندار منعکس شود.

وی کمک گرفتن از مردم در مسائل تنظیم بازار را بسیار موثر دانست و خواستار ارایه الگوهای موفق شهرستانها در این زمینه شد و افزود:  همه اختیارات قابل تفویض از کارگروه تنظیم بازار استان به فرمانداران واگذار خواهد شد.

معاون استاندار خراسان رضوی با عنایت به تشکیل قرارگاه امنیت غذایی در جهاد کشاورزی، اظهار امیدواری کرد این قرارگاه  اتخاذ تصمیمات کوتاه مدت و روزانه را در اولویت قرار داده و قرارگاه متناظر آن در همه شهرستانهای استان فعال شود. 

اشرفی با تاکید بر اینکه شناسایی واحدهای راکد و نیمه فعال و احصای مشکلات و موانع آنها در دستور کار است، گفت: فرمانداران باید به صورت مستمر گزارش مربوط به این واحدها را به مرکز استان منعکس کنند و مواردی که در همان شهرستان قابل حل است، برطرف کرده و برای حل باقی موارد از مدیران استانی کمک بگیرند.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: با همکاری تعاون روستایی و شرکت پشتیبانی امور دام استان همه ظرفیتهای خالی استان در زمینه سردخانه و انبارهای ذخیره کالا شناسایی شده و تاکنون قراردادهایی منعقد گردیده و ضروری است نسبت به فعال سازی سایر ظرفیت های خالی سردخانه ها اقدام و  حدود هشت هزار تن ظرفیت ذخیره سازی که در سه شهرستان استان شناسایی شده است با محوریت فرمانداران مدیریت و فعال شود. 

وی با اشاره به نزدیکی ایام پایان سال و توالی روزهای نوروز و ماه رمضان در سال آینده، گفت: تشدید اجرای طرحهای نظارتی و نصب برچسبهای قیمت بر روی کالاها اهمیت زیادی دارد و فرمانداران باید کنترل دقیقی در خصوص تناسب بین تقاضا و عرضه کالا داشته باشند، برپایی نمایشگاهی به وسعت ایران تجربه موفقی مربوط به نوروز امسال بود که لازم است در نوروز سال آینده نیز با همکاری همه اتاق های اصناف در خراسان رضوی برگزار شود.

برنامه ریزی برای برپایی پنج نمایشگاه عرضه مستقیم کالا 

معاون استاندار خراسان رضوی ادامه داد: در ایام پایانی امسال برپایی پنج نمایشگاه عرضه مستقیم کالا، فروش های فوق العاده کالایی در اصناف منتخب و توسعه روستابازاها برنامه ریزی شده است که همراهی فرمانداران را در این زمینه خواستار هستیم. 
اشرفی اضافه کرد: هر شهرستانی که در زمینه هوشمندسازی نظارتها و توزیع کالاها الگوی موفقی دارد، به ستاد تنظیم بازار استان اعلام کند تا به شهرستانها منعکس شود.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
بازدید : ۲۱۷۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی
  •  آمار سایت