۱۴۰۰/۱۰/۱۴

دیدار استاندار عالمیه عراق با استاندار خراسان رضوی

استاندار استان عالمیه (بغداد) عراق و استاندار خراسان رضوی با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.

دیدار استاندار عالمیه عراق با استاندار خراسان رضوی 
استاندار استان عالمیه ( بغداد) عراق و استاندار خراسان رضوی با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند. 
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمد جابر العطا استاندار استان عالمیه(بغداد) عراق و یعقوبعلی نظری استاندار خراسان رضوی در محل دفتر استاندار با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند. 
یعقوبعلی نظری اظهار کرد: رابطه بین ملت عراق و مردم ایران یک رابطه اعتقادی، تاریخی و همسایگی است. لذا این رابطه هیچوقت گسستنی نیست. 
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه «عتبات عالیات» در دل های ایرانیان است، افزود: این رابطه اعتقادی باعث شده ، مردم ایران و عراق همواره در کنار هم باشند. 
وی ادامه داد: شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس یک نمونه و الگوی بسیار عالی در مبارزه با تروریسم بودند. 
نظری خاطرنشان کرد: ما امیدواریم که هر روز رابطه اعتقادی بین ایران و عراق بهتر و گسترده تر شود  و همچنین در این راستا امیدواریم روابط  اقتصادی دو کشور نیز گسترش پیدا کند. 
استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: ما تلاش می‌کنیم از امکانات دو کشور برای حل مسائل و برطرف سازی مشکلاتمان استفاده کنیم. در این بین آمادگی داریم از تجربیات دو کشور بیشتر بهره‌مند شویم و همچنین خواهان گسترش موضوع زیارت هستیم. 
محمد جابر العطا هم در ابتدای این دیدار اظهار کرد: سالروز شهادت سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را تسلیت می‌گویم. این دو شهید والامقام نقش بسیار مهمی در سیاست خارجی و داخلی دو کشور ایفا کردند و ما هیچوقت آنان را فراموش نمی‌کنیم. 
استاندار استان عالمیه (بغداد) عراق افزود: شهادت این دو بزرگوار در یک مکان نشان می‌دهد، روابط دو کشور ایران و عراق بسیار با یکدیگر نزدیک است. 
وی ادامه داد: این روابط بین مردم دو کشور در جریان بوده و باعث می‌شود دل‌ها به یکدیگر بسیار نزدیک شود. اعتقاد داریم کشور ایران موقعیت بسیار استراتژیکی در منطقه دارد و نقش بسیار مهمی برای نیروهای مقاومت ایفا می‌کند.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
بازدید : ۱۹۰۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی
  •  آمار سایت