۱۴۰۰/۱۰/۱۳

۶ هزار نفر از سربازان خراسان رضوی آماده ورود به بازار کار شدند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: در ۹ ماه امسال دوره‌های مهارت آموزی برای ۶ هزار و ۳۹ نفر از سربازان وظیفه در این استان برگزار و زمینه ورود آنان به بازار کار بعد از پایان دوره خدمت فراهم شد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، مرتضی اشرفی در حاشیه نشست وبیناری کمیسیون دائمی شورای عالی سیاستگذاری طرح مهارت آموزی کارکنان وظیفه طی گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: در این کمیسیون با تاکید بر سیاستگذاری طرح مهارت آموزی کارکنان وظیفه، راهکارهای تسریع و تسهیل در توسعه مهارت آموزی و اشتغال آنان با محوریت وزارت کشور به صورت وبینار بررسی شد.
وی ادامه داد: از مهمترین مسائل مطرح شده در این وبینار کشوری، کاهش نرخ تسهیلات از ۱۸ درصد به چهار درصد در لایحه بودجه ۱۴۰۱ کشور، پیگیری ابلاغ اعتبارات و شیوه نامه پرداخت به پنج بانک عامل ملی، ملت، سپه، صادرات و تجارت از سوی بانک مرکزی، ایجاد سامانه کارآمد برای ثبت نام کارکنان وظیفه ماهر منقضی خدمت از سال ۱۳۹۷ به بعد و درنظر گرفتن مشوق هایی همچون کسر از خدمت برای ترغیب کارکنان وظیفه برای شرکت در دوره های آموزشی مهارت آموزی و اخذ مدرک فنی و حرفه ای بود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: در این وبینار سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور، فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی و اشتغال ستاد کل نیروهای مسلح، رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا، معاونان هماهنگی امور اقتصادی استانهای سراسر کشور و جمعی دیگر از مسوولان دست اندرکار حضور داشتند.
وی افزود: تشریح سند ملی مهارت آموزی، اقدامات انجام گرفته از زمان انعقاد تفاهمنامه بین وزارت کشور و ستاد کل نیروهای مسلح، مشکلات پیش رو و پیشنهادات برای رفع موانع از جمله موارد مطرح شده در این نشست وبیناری بود.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
بازدید : ۱۰۰۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی
  •  آمار سایت