۱۴۰۰/۰۸/۲۳

وزیر کشور:

استانداران اهتمام جدی در اجرای برنامه های دولت در استان ها داشته باشند

وزیر کشور با بیان اینکه استانداران محور هماهنگی و راهبری برنامه های دولت در استان ها هستند؛ گفت: استانداران باید با فعال کردن همه ظرفیت های استانی زمینه را برای ارتقای توان اقتصادی و معیشتی مردم عزیز ایران اسلامی فراهم سازند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی در نشست استانداران سراسر کشور که با حضور یعقوبعلی نظری استاندار خراسان رضوی و ۳۰ استاندار امروز در محل وزارت کشور برگزار شد با بیان اینکه مجموعه دولت در تلاش برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم عزیز ایران اسلامی است؛ گفت: استانداران به عنوان نمانیدگان عالی دولت در استانها باید با تمام ظرفیت نسبت به تحقق اهداف و ماموریت های دولت در حوزه های مختلف اقتصادی و سیاسی تلاش کنند.
 
وزیر کشور با بیان اینکه در کشور مشکل کمبود کالا نداریم؛ گفت: چالش اصلی نظام توزیع کالاها و خدمات در کشور، احتکار است که در این عرصه استانداران بایستی با فعال کردن ظرفیت های نظارتی اجازه جولان به سوداگران و فعالان این عرصه را ندهند.
 
وی در این خصوص گفت: سیستم توزیع مناسب کالاها باید در استان های کشور با راهبری استانداران عملیاتی شود و این طور نباشد که در استان شاهد کمبود برخی اقلام اساسی باشیم.
 
دکتر وحیدی تصریح کرد: استانداران باید با پیش بینی دقیق مسائل و نیازهای استان نسبت به تامین کالاها و مایحتاج عمومی استان اهتمام داشته باشند.
 
موضوع مسکن از دیگر محورهای مورد اشاره دکتر وحیدی در نشست امروز با استانداران بود و در این خصوص گفت: دولت بنا دارد سالی یک میلیون مسکن در اختیار متقاضیان این حوزه تامین کند و در این عرصه هم استانداران باید با شناسایی دقیق مکان ساخت مسکن و ضرورت های لازم در این حوزه نسبت به تحقق شعار ملی دولت سیزدهم کمک کنند.
 
وی اضافه کرد: مهندس رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی هم در جلسات مختلف هیات دولت نسبت به تفویض اختیارات لازم به استانداران در تحقق نهضت ملی مسکن اهتمام دارند و برای همین بایستی از این فرصت همدلی و همکاری استفاده بهینه در جهت تامین مسکن برای نیازمندان به عمل آورد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
بازدید : ۱۰۱۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی
  •  آمار سایت