۱۴۰۰/۰۸/۱۴

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری مطرح کرد:

ضرورت ایجاد کارگاه های کوچک در روستاها برای جلوگیری از مهاجرت

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری گفت: ایجاد کارگاه های کوچک در روستاها برای توسعه اشتغال و جلوگیری از مهاجرت ضروری است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، انسیه خزعلی در بازدید از کارخانه نخ کش حریر در مشهد و دیدار با چند نفر از کارآفرینان زن اظهار کرد: در حال حاضر بسیاری از پسران روستایی برای اشتغال به شهرها مهاجرت کرده و آمار دختران مجرد در روستاها افزایش پیدا کرده‌ است.
 
معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری اضافه کرد: افزایش دختران مجرد در روستاها آسیبی است که می‌توان از آن با ایجاد اشتغال و ایجاد فرصت‌های کسب و کار خرد در روستاها و جذب سرمایه‌های کوچک در این مناطق جلوگیری کرد.
 
وی با تاکید بر خطر خالی شدن روستاها از جمعیت گفت: باید سرمایه‌های کوچک را جذب روستاها و از این طریق اشتغال لازم را برای روستاییان ایجاد کنیم. 
 
 
خزعلی افزود: لازم است کارگاه هایی که قابلیت توسعه در نقاط کوچک را داشته و به زیرساختهای گسترده ای نیاز ندارند از شهرها به روستاها منتقل شوند. 
 
معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری گفت: دولت سیزدهم درصدد است فرآیند صدور مجوزهای کسب و کار به ویژه برای زنان را تسهیل کرده و تسهیلات بانکی را به جای افراد به کارآفرینان اختصاص دهد تا بتوان کار و کارآفرینی را در بین جامعه زنان به ویژه زنان سرپرست خانوار توسعه داد.
 
گفتنی است در این بازدید زنان موفق کارآفرین خراسان رضوی از توانمندیها و مشکلاتشان با معاون رییس جمهوری گفتند. 
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
بازدید : ۶۳۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی
  •  آمار سایت