۱۴۰۰/۰۸/۱۳

استاندار خراسان رضوی مطرح کرد:

۱۳ آبان روز شکوه مقاومت در برابر استکبار/ نهضتی که همچنان پابرجاست

استاندار خراسان رضوی روز ۱۳ آبان ماه را روز ایستادگی و مقاومت در برابر استکبار دانست و گفت: رابطه امام و امت یک رابطه اعتقادی و معنوی بود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی یعقوبعلی نظری در مراسم گرامیداشت روز ۱۳ آبان که با حضور جمعی از دانش آموزان در محل سالن ورزشی شهید بهشتی برگزار شد، اظهار کرد: استکبار جهانی بویژه آمریکا در همه سرزمین های ملت های دیگر، بویژه ملت های مسلمان با تسلط بر آن ها ثروت مردم را با گماردن حاکمان وابسته سال ها به یغما برده است.
 
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: ثروت های مادی و معنوی کشور ما هم بواسطه استقرار دولت های وابسته در این سرزمین بارها مورد هجوم استکبار قرار گرفته است. 
 
وی در همین خصوص ادامه داد: امام از دل حوزه علمیه و با درک شرایط و با تکیه بر پایگاه مردمی به پا خواست و نهضت و انقلاب مردمی را در این کشور به منظور مقابله با دنیای استکبار و ظلم و ستم شروع کرد تا انقلاب متکی بر مردم معتقد مسیر خود را آغاز کند.
 
نظری با اشاره به تبعید امام خمینی (ره) به کشور ترکیه ابراز کرد: امام را در 13 آبان 1343 با هدف دوری مردم از ایشان و نهایتا سرکوب شدن نهضت اسلامی تبعید کردند اما غافل از اینکه رابطه امت و امام یک ارتباط معنوی و اعتقادی است لذا با ایجاد فاصله هدف آن ها محقق نمی شود. 
 
استاندار خراسان رضوی گفت: در ادامه نهضت سال ۵۷ شاهد پیروزی نهایی و استقرار نظام اسلامی با سقوط طاغوت در این کشور بودیم.
 
 وی ضمن گرامیداشتن یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: واقعه سیزدهم آبان ماه ۵۷ در دانشگاه تهران که منجر به شهادت مردم شد نیز در ادامه همان نهضت بود.
 
نظری عنوان کرد: نهضت ادامه داشت اما آمریکا با توجه به خوی شیطانی و استکباری خود دشمنی می‌کرد و همچنان در این کشور حضور داشت با فکر این که بتواند دوباره بر کشور تسلط پیدا کند لذا سفارت آمریکا در کشورمان تبدیل به یک جاسوس خانه شده بود.
 
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: دانشجویان عزیز و انقلابی که بعدا دانشجویان پیرو خط امام نام گرفتند، در این روزلانه جاسوسی آمریکا را تسخیر کردند و به توطئه علیه انقلاب اسلامی پایان دادند و در همین راستا امام این واقعه را انقلاب دوم تعبیر کردند.
 
وی در انتها خاطرنشان کرد: امروز روز استکبارستیزی است بنابراین غلبه بر دنیای استکبار مخصوصا آمریکای جنایتکار باید یک نقطه برجسته باشد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
بازدید : ۸۴۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی
  •  آمار سایت