۱۴۰۰/۰۸/۰۱

استاندار:

خراسان رضوی نباید در برابر پیک ششم غافلگیر شود

استاندار خراسان رضوی ضمن تاکید بر استفاده از تشکل‌های مردمی در پوشش گسترده‌تر واکسیناسیون، گفت: استان نباید در برابر پیک ششم غافلگیر شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، یعقوبعلی نظری در اولین روز حضور خود به عنوان استاندار خراسان رضوی در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا استان که در محل استانداری برگزار شد، ضمن تبریک هفته وحدت اظهار کرد: از زحمات همه بخش‌های درگیر موضوع سلامت و بویژه مقابله با ویروس کرونا تشکر و قدردانی می‌کنم.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به این که برنامه، تحلیل و ساختارها باید متناسب با هم باشند، ابراز کرد: مسئولین مربوطه مخصوصا فرمانداران و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی استان باید ساختارها را بررسی کرده و در صورت نیاز اصلاح کنند.
وی در ادامه، محوریت و فرماندهی مقابله با کرونا را متعلق به دانشگاه علوم پزشکی دانست و متذکر شد: روسای علوم پزشکی شش گانه استان باید دقت لازم را در این خصوص داشته باشند که تشکیلات‌های عملیاتی را در مجموعه‌های خود راه‌اندازی یا اصلاح کنند.
نظری با تاکید بر کارکرد قرارگاه‌ها در مواقع حساس و بحرانی، گفت: حتما در قالب یک قرارگاه شبانه روزی باید لحظه‌ای موضوعات رصد و تصمیمات لازم گرفته شود.
استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: برای مقابله با پیک ششم، قرارگاه باید لحظه‌ای و با هدف پیشگیری اقدام کند و در این خصوص ستاد مقابله با کرونا در استان و شهرستان‌ها به معنای واقعی کلمه پشتیبان قرارگاه خواهد بود. 
وی در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: فرمانداران هم باید ستادهای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونای قوی‌ای داشته باشند و با تمام ظرفیت خود مجموعه علوم پزشکی را پشتیبانی بکنند.
نظری با بیان این نکته که مشکلات پیک پنجم نباید در پیک ششم اتفاق بیفتد، بیان کرد: در حال حاضر وضعیت استان از نظر کرونا خوب است اما برای اینکه وارد پیک ششم نشویم تلاش گسترده و هماهنگی باید وجود داشته باشد و این مهم نیازمند رصد و اقدامات گسترده است.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به تاثیر همه اجزای استان بر روی هم، تجزیه و تحلیل دقیق و جمع بندی اطلاعات شهرستانی را بسیار مهم قلمداد کرد و افزود: روسای علوم پزشکی پنج گانه غیر از مشهد دقیق و عملیاتی باید با دبیرخانه ستاد مقابله با کرونا استان ارتباط داشته باشند و آمار و داده‌ها و اقدامات باید درست و دقیق گزارش شود.
وی در خصوص واکسیناسیون نیز ابراز کرد: ظرفیت برای واکسیناسیون در حد مطلوب فراهم است و مردم باید به واکسیناسیون اقدام بکنند تا به سطح قابل قبولی از ایمنی برسیم.
نظری اعلام کرد: نباید اجازه بدهیم افرادی که دوز اول واکسیناسیون خود را انجام داده‌اند، تحت تاثیر عملیات روانی فضای مجازی دوز دوم را نزنند.
استاندار خراسان رضوی در رابطه با لکه گیری واکسیناسیون گفت: بهترین راه مشارکت بیشتر مردم در واکسیناسیون استفاده از تشکل‌های مردمی است. این مهم باید تبدیل به یک برنامه عملیاتی شود.
وی ضمن بیان اینکه با همدلی، هماهنگی و هم افزایی بسیاری از مشکلات استان مرتفع خواهد شد، گفت: درصد رعایت پروتکل‌ها و آمار واکسیناسیون شهرستان‌ها باید توسط علوم پزشکی چک و رصد بشود تا تصمیم گیری مناسب تری در مراجع بالاتر گرفته شود.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
بازدید : ۱۲۵۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی
  •  آمار سایت