۱۴۰۰/۰۵/۲۶

برگزاری چهارمین جلسه کمیته اماکن عمومی، مذهبی و گردشگری قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مقابله با کرونا خراسان رضوی

چهارمین جلسه کمیته اماکن عمومی، مذهبی و گردشگری قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مقابله با کرونا خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمدصادق براتی رئیس کمیته تخصصی اماکن عمومی و گردشگری در خصوص تصمیمات این جلسه گفت: با عنایت به اهمیت نظارت و بازرسی در حوزه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و تصمیمات قرارگاه عملیاتی مقرر گردید، گروه‌های مشترک بازرسی و نظارت تشکیل و نظارت لازم اعمال شود.
وی افزود: کلیه اماکن اقامتی برخوردار از استانداردهای لازم و دارای مجوز پذیرش د شرایط فعلی صرفا 25 درصد ظرفیت خود را می‌توانند در اختیار مسافرین قرار دهند.
براتی در رابطه با لزوم امادگی واحدهای اقامتی برای همکاری با دانشگاه علوم پزشکی گفت: تدابیری توسط اداره کل میراث فرهنگی در خصوص اختصاص اماکنی برای گذراندن دوران نقاهت بیماران و واکسیناسیون در نظر گرفته شود تا در صورت نیاز مورد استفاده قرار گیرد. در این راستا کمک‌های تجهیزاتی مدیران حوزه گردشگری به مراکز درمانی یکی دیگر از مصوبات و تاکیدات وی بود.
رئیس کمیته تخصصی اماکن عمومی و گردشگری قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مقابله با کرونا خراسان رضوی در پایان ضمن ارزوی سلامتی برای کلیه زائرین و مسافرین گفت: قطعا با ایجاد استانداردهای بهداشتی و رعایت همه جانبه دستور العمل‌ها از ناحیه مجاورین و زائرین می‌توانیم شرایط حاد کنونی را تغییر داده و با بازگشت سلامتی به میان مردم شاهد رفع محدودیت‌ها باشیم .
در این جلسه که با حضور صاحبان اقامتگاه‌های استان و مسئولین گردشگری تشکیل شد، اهم مسائل حوزه پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و  نحوه ارائه خدمات بهداشتی در حوزه اقامت مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.  


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
بازدید : ۱۸۹۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی
  •  آمار سایت