۱۴۰۰/۰۴/۲۴

استاندار خراسان رضوی در جلسه جمع بندی بیست و یکمین سفر شهرستانی به شهرستان مرزی خواف مطرح کرد؛

۷۸ مصوبه ره‌آورد سفر به شهرستان خواف، اولویت دستگاه‌های اجرایی استان باشد/سفرهای شهرستانی یک مدل عملیاتی است/در حال نهادینه کردن فرهنگ مطالبه گری در استان هستیم

استاندار خراسان رضوی خطاب به مدیران استان در خصوص ره‌آورد سفر به شهرستان خواف تاکید کرد: ۷۸ مصوبه‌ای که حاصل سفر دو روزه ما به خواف بوده است باید اولویت دستگاه‌های اجرایی استان ما باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمدصادق معتمدیان در جلسه جمع بندی سفر به شهرستان خواف که عصر امروز برگزار شد، اظهار کرد: از سال گذشته موضوع حضور در شهرستان‌ها را بر اساس یک برنامه مدون تجربه شده آغاز کردیم. 
 
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: هدف اول در سفرهای شهرستانی دیدار با مردم در مناطقی بود که به دلیل محدودیت‌های کرونایی امکان دیدارهای عمومی سلب شده اما با نخبگان مردم دیدار می‌کنیم تا از مشکلات و مطالبات مردم مطلع شویم. 
 
وی در ادامه به دیگر اهداف سفرهای شهرستانی پرداخت و افزود: هدف بعدی در این سفرها، آشنایی با پتانسیل‌های منطقه و بررسی ظرفیت‌ها است تا در برنامه ریزی‌های کلان استان از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم. 
معتمدیان تاکید کرد: قطعا حضور میدانی در مناطق مختلف و دیدار با مردم و اطلاع از وضعیت هر منطقه بدون واسطه، اثرات و برکات خوبی برای ما خادمان مردم دارد و این اثرگذار است. 
استاندار خراسان رضوی خطاب به مدیران بیان کرد: هرکجا که به مردم رجوع کردیم، در انجام برنامه‌ها قطعا موفق بودیم و هرکجا بدون استفاده از نظرات مردم طرح‌ها و برنامه‌ها را در پشت درب‌های بسته تدوین کردیم؛ ناموفق بودیم. 
وی گفت: لذا حضور در شهرستان‌ها این مزیت‌ها را دارد که از نظرات مردم در تصمیم‌گیری‌ها استفاده کنیم. 
معتمدیان با اشاره به اینکه خراسان رضوی هم‌اکنون ۳۳ شهرستان، ۹۰ شهر و ۱۱ شهر جدید دارد، خاطرنشان کرد: نیازمند این هستیم که در حل مسائل و مشکلات مردم اولویت بندی کنیم. در این راستا طی سفرهای شهرستانی، مصوباتی اتخاذ و این به عنوان نقشه راه شهرستان تعریف می‌شود. 
استاندار خراسان رضوی با تاکید بر اینکه مطالبات مردمی را اولویت قرار داده‌ایم، گفت: سفرهای شهرستانی یک  برنامه ترکیبی همه جانبه است که در شرایط امروز ما کاربرد دارد. اینکه در مرکز استان برنامه برای شهرستان‌ها تدوین کنیم اتفاقی نخواهد افتاد بلکه حضور میدانی و احصای مشکلات به همراه استفاده از ظرفیت‌ها چاره ساز خواهد بود. 
وی تاکید کرد: از ظرفیت همه نهادهای انقلابی دغدغه مند که در حاکمیت هستند استفاده خواهیم کرد. 
معتمدیان با بیان اینکه فشارهای بی سابقه‌ای ناشی از تحریم‌ها در طی سال‌های اخیر به مردم وارد شده است، گفت: ملت ایران با واژه تحریم غریبه نیست اما در سال‌های اخیر ظالمانه ترین تحریم‌ها به ملت ما وارد شد. در این راستا امیدواریم با اقتدار نظام، عزم جدی مردم و رهنمودهای مقام معظم رهبری بتوانیم بزودی از این مرحله و شرایط سخت عبور کنیم. 
استاندار خراسان رضوی با اشاره اینکه سفرهای شهرستانی یک مدل عملیاتی است، اظهار کرد: طی این سفرها، دبیرخانه پیگیری مصوبات سفر هم در استانداری ایجاد شده است که به صورت مداوم اقدامات را پیگیری و گزارشی به همراه درصد پیشرفت مصوبات به ما ارائه می‌دهد. 
وی خطاب به مدیران استان در خصوص ره‌آورد سفر به شهرستان خواف تاکید کرد: ۷۸ مصوبه‌ای که حاصل سفر دو روزه ما به خواف بوده است باید اولویت دستگاه‌های اجرایی استان ما باشد. 
معتمدیان با بیان اینکه در حال نهادینه کردن فرهنگ مطالبه گری در استان هستیم، گفت: مردم در شرایط سختی قرار دارند که وظیفه شرعی و قانونی ما این است تا به عنوان خدمتگذاران در کنار مردم باشیم. 
استاندار خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به پتانسیل‌های شهرستان خواف خاطرنشان کرد: شهرستان خواف یک شهرستان بزرگ و مرزی است، مردم عزیز ما در این منطقه جمعیت مولدی هستند و در بخش دامداری این شهرستان از قطب‌های دامداری استان است. 
وی تاکید کرد: در بحث نهاده‌های دامی، دستوراتی گرفته‌ایم و سهمیه‌ای هم به شکل ویژه برای شهرستان خواف تخصیص خواهیم داد. 
معتمدیان همچنین خواستار توجه به بحث آبخیزداری و آبخوان داری در شهرستان خواف و خواستار توجه به مبحث مسئولیت‌های اجتماعی شد.
گفتنی است؛ پیش از برگزاری جلسه جمع‌بندی سفر جمعی از مدیران ارشد استانی در قالب برنامه ملاقات مردمی با تعدادی از مردم شریف شهرستان خواف دیدار کردند و ضمن استماع مشکلات آنان دستورات لازم را صادر کردند.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
بازدید : ۱۳۰۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی
  •  آمار سایت