۱۴۰۰/۰۴/۲۳

استاندار خراسان رضوی در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی تاکید کرد؛

تسریع در اجرای سند سازگاری با کم آبی

استاندار خراسان رضوی با اشاره به اهمیت موضوع آب و مدیریت منابع و مصارف موجود استان گفت: باید با وفاق و همدلی و با سرعت بیشتر سند سازگاری با کم آبی در استان اجرا شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمد صادق معتمدیان در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی که با حضور غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در محل دفتر استاندار برگزار شد، گفت: سند سازگاری با کم آبی یکی از بهترین سند های سال های اخیر در حوزه آب است که در آن نقشه تکلیف همه دستگاه ها مشخص است. 
استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: یکی از مهم ترین اولویت های مدیریت استان آب است و اگر در طی 10 سال آینده برای این موضوع فکری نشود حتی شهرهای کوچک کشور خالی از سکنه خواهد شد. 
وی در همین راستا افزود: اقدامات خوبی در خصوص مدیریت آب صورت گرفته اما هنوز کافی به نظر نمی رسد لذا می طلبد که با در نظر گرفتن قید تسریع و وفاق و همدلی سند سازگاری با کم آبی در استان اجرا شود. 
معتمدیان خاطرنشان کرد: تغییر الگوی کشت یک بحث فرهنگی است که باید مردم نسبت به آن متقاعد و توجیه بشوند و نمی توان در غیر این صورت توقع پیشبرد امور را داشت. 
استاندار خراسان  رضوی ضمن اشاره به لزوم حرکت به سمت سیستم های نوین آبیاری، مدیریت منابع و مصارف موجود و آبخیزداری و آبخوان داری گفت: در خراسان رضوی نیاز است که به موضوع آبخیزداری و آبخوان داری بیشتر پرداخته شود.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۴۹۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی
  •  آمار سایت