۱۴۰۰/۰۳/۰۶

باید جلوی سرایت مشکلات حاشیه شهر مشهد به سایر نقاط کشور را گرفت

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی گفت: باید موضوعات حاشیه شهر مشهد به درستی مدیریت شود تا عوارض آن به کل کشور تسری پیدا نکند و این موضوع به عنوان یک خواست از سوی رهبر معظم انقلاب و مدیران کشوری مطرح شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید کمال الدین میر جعفریان در حاشیه ستاد باز آفرینی پایدار محدوده‌ها و محله‌های هدف شهری در استان خراسان رضوی اظهار کرد: دستگاه‌های مرتبط با موضوع حاشیه شهرهای استان باید آماده انجام برنامه‌های اجرایی باشند زیرا با تدبیری که در استان صورت گرفته است تکلیف و وظایف دستگاه‌ها در این موضوع مشخص شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی ادامه داد: اداره دبیرخانه ستاد بازآفرینی در خراسان رضوی بر عهده اداره کل راه و شهرسازی استان و در شهرستانها بر عهده فرمانداران است و بیشتر موضوعات مطرح شده مرتبط با حاشیه شهرها و محلات بازآفرینی، هدف گذاری و برنامه ریزی برای مباحث اجتماعی و کالبدی است.

وی گفت: برای شهر مشهد ستاد بازآفرینی در سطح ملی تشکیل شد که نتیجه آن تصویب بیش از ۱۳۰ طرح زیربنایی و روبنایی در چارچوب طرح بازآفرینی شهری با رقم بیش از چهار هزار میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است که در حال انجام و پیگیری است.

میرجعفریان افزود: در جلسه امروز همچنین موضوعات مرتبط با ۲ شهر طرقبه و فریمان مطرح شد که سند آن در حال کارشناسی برای تصویب است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی اضافه کرد: کمیته های برنامه ریزی شهرستانها و فرمانداران موظف هستند حداقل ۳۰ درصد از اعتبارات عمرانی شهرستان خود را به بازآفرینی و ساماندهی حاشیه شهرهای خود اختصاص دهند که این یک تکلیف قانونی است تا شاخص‌های زندگی شهروندان برای آسایش و آرامش به حد متوسط خود برسد و نیاز است تا کم و کاستی دستگاه‌ها در این مورد جبران شود.

وی گفت: دستگاه‌های اجرایی باید با برنامه ریزی نسبت به فعالیت جاری خود که وظیفه ذاتی آنهاست در اجرای سهم یک سوم خود در مناطق طرح بازآفرینی شهری تلاش بیشتری کنند و می‌توانند طرح‌های ناتمام خود در بافت فرسوده را در قالب این اقدام مشترک به سرانجام برسانند.

میرجعفریان افزود: یکی دیگر از مواردی که باید به اجرای آن اهتمام داشت، هویت بخشی و سند دار کردن املاک و مستحدثات نقاط حاشیه شهر مشهد است که در اجرای آن همکاری خوبی بین آستان قدس رضوی، شهرداری مشهد و فرمانداری مشهد در حال شکل گرفتن است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی اضافه کرد:با توجه به اینکه بیش از ۳۰  تسهیل‌گر در مناطق مختلف شهر مشهد در حال فعالیت هستند باید طرح، منسجم و زنجیره وار در نظر گرفته شود تا با استفاده از همه ظرفیت این تسهیل‌گران به نتایج بهتری دست پیدا کنیم.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۳۷۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی
  •  آمار سایت