۱۳۹۹/۰۶/۲۵

مراسم پیاده‌روی زائران در دهه پایانی ماه صفر برگزار نمی‌شود

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: علی‌رغم میل باطنی، امسال نمی‌توانیم پذیرای زائران پیاده حضرت ثامن الحجج (ع) در دهه آخر صفر باشیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمدصادق براتی در جلسه کارگروه زائران و گردشگران خارجی استان اظهار کرد: باتوجه به شیوع بیماری کرونا و نیز تصمیم ستاد کرونای استان، متاسفانه امسال نمی‌توانیم پذیرای مشتاقان حضرت رضا (ع) در مشهد مقدس در ایام پایانی ماه صفر باشیم.
وی افزود: هرساله خراسان رضوی و مشهد مقدس پذیرای سیل مشتاقان اهل بیت علیه السلام خصوصا زائران حضرت رضا (ع) بود که متاسفانه با شیوع این بیماری، علی‌رغم آمادگی تمامی دستگاه‌ها و‌کمیته‌های ۱۴ گانه ستاد دهه پایانی ماه صفر، نمی‌توانیم پذیرای زائران پیاده آن حضرت باشیم و در این خصوص با استانداران سراسر کشور مکاتبه خواهد شد تا اعزام زائر نداشته باشند.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی در ادامه با اشاره به اهمیت آمار زائران غیر ایرانی خاطرنشان کرد: هدف از تشکیل این کارگروه دستیابی به یک آمار دقیق در حوزه زائران غیر ایرانی است تا بر اساس آن با سیاستگذاری و برنامه‌ریزی مناسب، امر زیارت را برای زائران تسهیل نماییم.
براتی تاکید کرد: باید در خصوص تهیه آمار و ارقام زائران غیر ایرانی به یک ساز و کار مشخص و مدون برسیم تا بر اساس آن در زیرساخت‌ها، هتل‌ها، اماکن اقامتی و خدمات ظرفیت‌سازی کنیم.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۹۲۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی
  •  آمار سایت