۱۳۹۸/۰۳/۱۵

با حضور وزیر نیرو و در جلسه شورای آب استان:

کتاب طرح همیاران آب خراسان رضوی رونمایی شد

با حضور وزیر نیرو، استاندار خراسان رضوی، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای آب استان از کتاب طرح همیاران آب استان رونمایی شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، حجت الاسلام معادی، رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان در این مراسم گفت: ائمه جمعه استان در حوزه پیوست فرهنگی طرح همیاران آب مشارکت خواهند کرد.
رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی طرح انتقال آب را اقدامی ارزشمند برای افزایش بهره وری در حوزه آب برشمرد و گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای دست یابی به اهداف مدنظر این طرح، از اجرای آن حمایت خواهند کرد.
حمید بنایی افزود: در سال 96 با پیگیری نمایندگان ردیف اعتباری ویژه طرح انتقال آب دریای عمان در قانون بودجه سنواتی کشور ایجاد شد و خوشخبتانه پیگیری های خوبی در استان درحال انجام است.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه گفت: وقتی که فرآیند طولانی شود، طبیعی است که هزینه های نهایی افزایش پیدا می کند بنابراین در اجرای پروژه های مربوط به حوزه آب باید تسریع شود.
امیرحسین قاضی زاده هاشمی افزود: به منظور مقابله با کم آبی و اجرای طرح های مربوط به این حوزه، مدل های اقتصادی خوبی در استان تعریف شده است که مبتنی بر توسعه اشتغال، حفظ محیط زیست و بهره گیری از حقابه خواهد بود.
وی تصریح کرد: همه بخش ها باید پشت طرح همیاران آب باشند و اگر منابع مالی برای اجرای این طرح مدنظر قرار نگیرد، به یک سند تبدیل خواهد شد که بی نتیجه باقی خواهد ماند.
رضا شیران خراسانی، دیگر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی هم گفت: از طرح همیاران آب حتما حمایت می کنیم اما انتظار می رود برای بازچرخانی آب کشف رود، افزایش بهره وری و جلوگیری از هدررفت آب هم اقدامات جدی انجام گیرد.

 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
بازدید : ۱۹۸۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی
  •  آمار سایت