۱۳۹۸/۰۲/۲۵

رزم حسینی در کارگروه توسعه صادرات استان؛

خراسان رضوی می تواند بخشی از لجستیک کشور باشد

استاندار خراسان رضوی گفت: با توجه به محدودیت هایی که به دلیل شرایط تحریمی در کشور وجود دارد خراسان رضوی می تواند بخشی از لجستیک کشور باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی علیرضا رزم حسینی در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان ضمن بیان این که تاکنون از مرزهای خشکی  کمتر برای تجارت استفاده شده است، گفت: با توجه به محدودیت هایی که به دلایل شرایط تحریم وجود دارد خراسان رضوی می تواند بخشی از لجستیک کشور باشد.
وی ضمن بیان این که 70 در صد صادرات استان به افغانستان بوده است افزود: می توان از ظرفیت کشورهایی از جمله افغانستان در مقابل صادراتی که انجام می شود برخی مواد اولیه کشور را تامین کرد.
رزم حسینی خاطر نشان کرد: اگر همه صادرکنندگان استان با هم تشکل منسجمی داشته باشند شاهد افزایش صادرات از استان خواهیم بود.
استاندار خراسان رضوی اذعان کرد: در حوزه صادرات و کارآفرینی  تلاش خود را در سطح ملی نیز انجام خواهیم داد.
اما رئیس سازمان صمت استان در این جلسه در خصوص آخرین وضعیت تجارت خارجی خراسان رضوی گفت: سال گذشته حدود 3 هزار تن صادرات کالا به ارزش دو میلیارد و 250 میلیون دلارانجام شده است.
راضیه علیرضایی در خصوص مقایسه واردات با صادرات در جغرافیای استان گفت: در استان با کاهش واردات روبرو هستیم بر این اساس اگر واردات از مرزهای استان بیشتر باشد به رونق بیشتر استان خواهد انجامید.
وی ضمن بیان این که 70 درصد از واردات خراسان رضوی از مرزهای جنوبی استان اتفاق می افتد، گفت: 10 کشور اول صادراتی استان را کشورهایی از جمله افغانستان، ترکمنستان، عراق، امارات، پاکستان، هنک کنگ، ازبکستان و تاجیکستان تشکیل می دهند.
 به گفته علیرضایی زعفران به صورت فله و در بسته بندی های 10 تا 30 گرمی و کف پوش منگوله از جمله عمده ترین کالاهای صادر شده استان و پنبه، برنج و لوبیا چیتی از جمله اقلام وارداتی بوده است.
رئیس سازمان صمت استان اذعان کرد: حفظ بازارهای صادراتی جنوب شرقی آسیا، افزایش صادرات به کشورهای عراق، افغانستان و تقویت و ارتقا روابط تجاری با کشورهای روسیه، عمان، از جمله اهداف برنامه صادراتی سال 98  استان محسوب می شود.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
بازدید : ۱۷۹۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی
  •  آمار سایت