۱۳۹۷/۱۲/۰۱

استاندار خراسان رضوی :

​با عملکردهای افراطی جوانان را از خود دور نکنیم

استاندار خراسان رضوی گفت: نباید به گونه ای رفتار کرد که افراد با انقلاب فاصله بگیرند، باید با پیروی از منویات مقام معظم رهبری از رفتار و عملکرد ایشان با جوانان الگو گرفت و از افراطی گری و رفتارهای نامناسب اسلامی و دینی و انسانی پرهیز نمود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم حسینی درجلسه ستاد گرامیداشت مقام زن و روز مادر افزود : تاریخ ایران اسلامی مملو از افتخارات بانوان این سرزمین و نقش بی نظیر در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی، ورزشی و حتی حکومت داری است.
وی گفت : ممکن است دیدگاه متفاوتی درباره جایگاه و مقام زن وجود داشته باشد اما نقش بی بدیل آنان در عرصه های مختلف از دوران انقلاب تا دفاع مقدس ، سازندگی و امروز بسیار برجسته و غیر قابل انکار است.
وی عنوان کرد : فرزندانی که در دوران دفاع مقدس جان خود را در راه انقلاب فدا کردند یا امروز در جبهه دفاع از حرم اهل بیت(ع) نقش آفرینی می کنند، در دامن مادران ایرانی پرورش یافته اند. 
وی اظهار کرد : اما نباید به خاطر عملکرد افراط گرایانه جوانان را از خود دور کنیم و باید در موضوعات فرهنگی با پیروی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب، رفتار عاقلانه داشته باشیم. 
استاندار خراسان رضوی در ادامه با اشاره به زنان و نقش و ویژگی های آنان در توسعه جامعه افزود : زنان به دلیل داشتن چند خصوصیت ذاتی مانند عاطفه، صبوری و سعه صدر همواره ترجیح می دهند که در راستای تربیت فرزندانی شایسته تلاش کنند اما این مساله هیچ منافاتی با حضور بانوان به عنوان بخشی از جامعه در دیگر عرصه ها ندارد. 
وی ادامه داد : نقش اصلی بانوان در خانواده تجلی پیدا می کند اما بسیاری از زنان ایرانی در کنار پرورش فرزندانی صالح، به عرصه های علمی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی ورود می کنند که نتیجه آن کسب افتخارات متعدد برای جمهوری اسلامی ایران بوده است. 
رزم حسینی با بیان اینکه در شورای فرهنگ عمومی استان باید به مباحث نظری در حوزه بانوان هم پرداخته شود، گفت : حضور بانوان دانشمند وآزاده در شورای فرهنگ عمومی و طرح موضوع از جمله مباحثی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
وی با تاکید بر اینکه شورای فرهنگ عمومی مسئول فرهنگ عمومی استان است، اظهار کرد : اگر ایران رتبه اول مصرف مواد آرایشی را داراست به طور قطع این موضوع دلایل ریشه ای دارد چنانکه یا بد رفتار کرده ایم یا بد آموزش داده ایم و رفتار و عمل ما به گونه ای بوده است که دختران را به سمت و سوی دیگری هدایت کرده ایم.
 وی گفت : اشتباه کرده ایم و باید جرات داشته باشیم و به اشتباه خود اعتراف و نسبت به حل مساله راهکارهای کارشناسی آن را ارائه و پیاده کنیم .
 وی ادامه داد : در حوزه امنیت و فرهنگ نباید رفتار آمرانه داشت بلکه باید رفتارها مبتنی بر عقل و منطق باشد .
 وی با اشاره به ایام ولادت حضرت فاطمه (س) و روز زن و بزرگداشت مقام مادر گفت : همه موظف وعلاقمندیم که هم این میلاد رااز بعد شرعی آن جشن گرفته و هم هفته زن و مقام مادر را گرامی بداریم و تجلیل کنیم. 
وی اظهار کرد : همچنین باید روز و زمانی را برای آشنایی مردان جامعه به حق و حقوق زن اختصاص دهید و در این رابطه علمای دین و نیز کارشناسان علوم اجتماعی بحث و تبادل نظر کنند.
رزم حسینی با بیان اینکه مشهد و خراسان در طول تاریخ ، کانون ادب و فرهنگ بوده است ، گفت : اگر نتوان این مسائل را در شهرامام علی ابن موسی الرضا (ع) عالم آل محمد (ص) حل کرد، نباید انتظار داشت در شهر دیگری حل شود .
 وی اظهار کرد : باید مصلحت اندیشی و عافیت طلبی را کنار گذاشته و با بیان مسائل با مردم ، تلاش کنیم امور را به شیوه ای متفاوت اداره و مسائل را با کمک از توان و ظرفیت خود مردم حل کنیم وگرنه نتیجه اش ایجاد نارضایتی در جامعه است.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
بازدید : ۵۷۴۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی
  •  آمار سایت