۱۳۹۷/۱۲/۰۱

استاندار خراسان رضوی :

توسعه اقتصادی در توسعه سطح رفاه مردم است /اشتغال پایدار محور توسعه اقتصادی استان

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه توسعه زیرساخت ها و زیربناها بخشی از توسعه است گفت : اما توسعه اقتصادی وقتی محقق می شود که اشتغال پایدار ایجاد و سطح رفاه و معیشت مردم ارتقا یابد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ؛ علیرضا رزم حسینی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان که امروز در بخش احمدآباد شهرستان  مشهد برگزار شد، افزود : درطرح توسعه اقتصادی که با عنوان مثلث توسعه اقتصادی در استان دنبال می شود ، هدف پیگیری و تحقق منویات مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید در اجرای اقتصاد مقاومتی به مفهوم واقعی آن است اقتصادی که مبتنی بر مردم محوری است.
 وی اظهار کرد : برای اجرای این مدل که پیش از آن هم در کرمان پیاده کرده این و نتیجه موفقیت آمیزی هم داشته ، امروز تلاش می کنیم در سطحی گسترده تر در خراسان رضوی محقق کنیم و بخش احمدآباد مشهد هم با توجه به ظرفیت و شرایط در این طرح وارد می شود.
وی با بیان اینکه مقدمه اجرایی شدن مدل اقتصاد مقاومتی، تفاهم و همدلی همه اجزا و بخش های جامعه اعم از نمایندگان مردم در مجلس، فعالان اقتصادی و بخش اجرایی و حاکمیتی و نیز ائمه جمعه ونخبگان جامعه است.
 وی عنوان کرد : باید همه پای کار آمده و در راستای اجرایی شدن این مدل اقتصاد مقاومتی از همه ظرفیت ها و توان در اختیار خود بهره گیرند.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد : تمامی قراردادهای معین اقتصاد مقاومتی استان تا کنون توسط ارکان مختلف حاکمیت و نیز بخش خصوصی امضا شده است و امید است با همدلی و همگامی که ایجاد می شود به تحقق سریعتر این طرح در مناطق کمک شود.
 وی ادامه داد : امروز با یک نگاه نو و همسو با هم در مسیر تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی به عنوان یک هدف مشترک گام برمی داریم.
وی افزود : ما می خواهیم در آغاز دهه پنجم انقلاب استان را به شکلی متفاوت از گذشته و کارآمدتر اداره کنیم و خراسان رضوی این ظرفیت و توان را دارد که در کشور تبدیل به الگویی بی نظیر شود.
رزم حسینی ادامه داد : در این طرح ما می خواهیم خراسان رضوی را با ظرفیت شرکت های توانمند ، بزرگ و توسعه گرا اداره کنیم و توان و تخصص و قدرت ریسک پذیری بالای سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی را به عنوان مجاهدین اقتصادی بیش از گذشته پای کار بیاوریم .
وی گفت : در واقع این افراد و هر کسی که ایجاد شغل کند و برای جوانان کسب و کار ایجاد کند، یک کار مقدس و جهادی انجام داده و مجاهد اقتصادی است.
وی اظهار کرد : با ایجاد اشتغال و انجام کارهای فرهنگی و خدماتی، زمینه تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و توسعه منطقه ای را فراهم می کنیم و با ظرفیت های منطقه و منابع خرد مردمی و شرکت های توسعه گرا اشتغال و رفاه مناسب را برای مردم ایجاد خواهیم کرد.
وی تصریح کرد : این در حالی است که در صنایع بزرگ برای هر فرصت شغلی باید یک میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام شود اما در حوزه مشاغل خانگی و خرد با 10 تا 20 میلیون تومان سرمایه گذاری می توان یک نفر را از اعضای خانوار را شاغل کرد.
وی با بیان اینکه فرصت های بسیار خوبی برای توسعه منطقه ای در خراسان رضوی وجود دارد ، گفت : باید با شناسایی ظرفیت های موجود، از این فرصت ها بهره برداری مطلوب کرد.
رزم حسینی تصریح کرد : نقش علمای دین در ترویج و توسعه فرهنگ اقتصاد مقاومتی در بین مردم بی بدیل است و باید این همراهی را داشته باشیم تا شاهد مشارکت و حضور همه جانبه مردم در اجرای مدل اقتصادی و توسعه منطقه ای باشیم.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
بازدید : ۵۱۸۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی
  •  آمار سایت