۱۳۹۷/۱۲/۰۱

استاندار خراسان رضوی :

ایران خودرو خراسان ظرفیت اقتصادی خوبی برای توسعه منطقه بینالود است

استاندار خراسان رضوی گفت : ایران خودرو خراسان ظرفیت اقتصادی خوبی برای کمک به اجرای طرح توسعه اقتصاد مقاومتی در منطقه بینالود و ارتقا این منطقه است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ؛ وی با بیان اینکه شرکت های خودروسازی مجموعه های پولسازی هستند و در دنیا گردش مالی بالایی دارند ضمن آنکه ضریب اشتغال شان هم قابل توجه است ، افزود : شرکت ایران خودرو خراسان در منطقه ای قرار گرفته که ظرفیت توسعه را دارند ضمن آنکه بخش مسکونی و امکان اسکان کارگران هم در شهر جدید بینالود در کنار این سایت قرار گرفته و هزینه های رفت و آمد کارگران را کاهش داده و به نوعی از هزینه های شرکت کاسته است.
 وی تصریح کرد : از سویی این شرایط خود موجب ایجاد امنیت کارگران و ایجاد اشتغال پایداری در منطقه شده است.
رزم حسینی افزود : از سویی قرار گرفتن این منطقه در بخش احمد آباد که در نزدیکی مشهد است خود زمینه ای برای جلوگیری از مهاجرت و یا به عبارتی مهاجر پذیر شدن این منطقه و جذب بخشی از جمعیت سرریز مشهد است.
وی با اشاره به اینکه این شرکت به صورت داوطلبانه پذیرفته معین اقتصادی بخش احمد آباد شود ، افزود : در واقع این شرکت علاوه بر اشتغالی که خود ایجا کرده از درآمدهای و پولهای خرد خانوارهای منطقه  و نیز گردش مالی که خود شرکت دارد می تواند ظرفیت های جدیدی را برای تولید و توسعه به روستاها ببرد.
 وی عنوان کرد : حتی در صورتی که امکان مونتاژ برخی قطعات در روستاها باشد از این ظرفیت استفاده کنند یا ظرفیت جدیدی برای توسعه اقتصادی این منطقه تعریف شود و ما هم کمک می کنیم این اقدامات سریعتر انجام و طراحی های لازم صورت گیرد.
وی با ابراز خرسندی از اینکه این شرکت دولتی پذیرفته به طرح مثلث توسعه اقتصادی که در راستای اجرای منویات رهبرمعظم انقلاب است وارد شود ،گفت : امید است با همت مردم منطقه و همراهی های آنها شاهد توسعه این منطقه و بهبود معیشت مردم باشیم.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
بازدید : ۲۹۰۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی
  •  آمار سایت