۱۳۹۷/۱۱/۳۰

استاندار خراسان رضوی :

فرمانداران در اجرای طرح توسعه اقتصادی با حفظ اقتدار نهایت همراهی را داشته باشند

استاندار خراسان رضوی گفت : فرمانداران در اجرای طرح توسعه اقتصادی استان با عنوان مثلث توسعه اقتصادی همه همت خود را به کار بسته و با ایجادانسجام و هماهنگی بین بخش های مختلف همراهی های لازم را داشته باشند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ؛علیرضا رزم حسینی روز سه شنبه در پایان همایش تبیین نحوه فعالیت معین های اقتصادی خراسان رضوی گفت : رمز موفقیت در اجرای این طرح همراهی و هماهنگی بین تمامی بخش هااعم از دولتی ، حاکمیتی ، خصوصی و بیش از همه مردم است.
وی افزود : انتظار است فرمانداران اقتدار و مدیریت خود بر حوزه شهرستان را به خوبی حفظ کرده و بر عملکرد بخش های مختلف در این طرح نظارت لازم را داشته باشند و در صورتی که دستگاه اجرایی کوتاهی و یا عدم همراهی با اجرای طرح داشته باشد اعلام نماید.
وی اظهار کرد : باید با تعامل ، همراهی و همکاری همه ارکان این طرح به نتیجه مطلوب برسد و بدین منظور گزارش های هفتگی به صورت مرتب از عملکردها و اقدامات صورت گرفته به استان ارسال شود.
 وی گفت : دستگاه نظارتی مشخصی هم برای این مدل اقتصادی در استان تعریف شده که دایم با شهرستان ها و بخش های مربوطه مرتبط بوده و بازدیدهای میدانی نیز از روند انجام طرح ها خواهد داشت.
 رزم حسینی افزود : هر جا مانعی هم در شهرستان درمسیر اجرای طرح وجود دارد به صورت کتبی به استان اعلام نمایند تا نسبت به رفع آن در استان و یا در صورت نیاز کشوری اقدام شود.
 وی تصریح کرد : در شروع کار احتمالا ابهاماتی وجود دارد که این جلسات برای رفع آنها اقدام شود.
*اشتغال روستایی رویکرد اساسی بسیج سازندگی در خراسان رضوی است
فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت: اشتغال روستایی رویکرد اساسی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام رضا(ع) و بسیج سازندگی در خراسان رضوی است 
سردار یعقوب علی نظری هم افزود : ما روستاها را نقطه تولید می دانیم لذا اشتغال باید به روستاها و مناطق کمتر برخوردار بازگردد .
وی گفت: اگر بتوانیم جمعیت روستایی را تثبیت و مشکل حاشیه نشینی را رفع کنیم مهمترین برنامه ، اشتغال در این مناطق کم برخوردار خواهد بود.
فرمانده سپاه امام رضا(ع) اظهار داشت : سپاه در روستاهای استان سه مدل اقتصادی شامل اشتغال پایه مبتنی برظرفیت طبیعی هر روستا، اشتغال مرتبط با اشتغال ظرفیتهای روستاهای اطراف و اشتغال های مکمل در خود روستا می باشد.
این مسئول با بیان اینکه در این مدل ها اشتغال زایی خانواده محور است بیان داشت : قرارگاه پیشرفت و آبادانی و بسیج سازندگی سپاه برای رفع مشکلات اقتصادی 84 روستا کار مطالعاتی انجام داده و سند راهبردی آنها را نیز تهیه کرده است که امیدواریم بتوانیم از ظرفیتهای که در این روستاها وجود دارد استفاده کنیم. 
وی گفت: برنامه دستگاههای اداری خراسان رضوی باید حول محور اشتغال متمرکز شود چرا که مهمترین چالش پیش رو مشکلات معیشتی و اقتصای مردم است.
'همایش تبیین نحوه فعالیت معینهای اقتصادی' با حضور استاندار و فرمانداران خراسان رضوی در قالب تبیین مدل موفق اقتصاد مقاومتی با رویکرد مردمی و مدلهای موفق معینهای اقتصادی در استان کرمان، در مشهد برگزار شد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
بازدید : ۹۸۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی
  •  آمار سایت