۱۳۹۷/۱۱/۳۰

​سپاه امام رضا (ع) معین اقتصاد مقاومتی شهرستان صالح آباد و ۱۶ دهستان محروم استان شد

فرمانده سپاه امام رضا (ع) خراسان رضوی طی امضای تفاهمنامه ای با استاندار خراسان رضوی ، فرماندار و امام جمعه صالح آباد به عنوان معین اقتصاد مقاومتی این شهرستان و ۱۶ دهستان واقع در مناطق محروم استان شد.

 به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ؛ بر اساس این تفاهمنامه ها علاوه بر شهرستان صالح آباد 16 دهستان واقع در شهرستان های مرزی و محروم استان چون تربت جام ، باخرز ، تایباد ، صالح آباد ، درگز ، خواف ، کلات ، سرخس و قوچان واقع شده است.
طبق این تفاهمنامه در این 16 دهستان طرح توسعه اقتصاد مقاومتی با محوریتی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام رضا (ع) اجرایی می شود.
ضمن آنکه بر اساس این تفاهم نامه پروژه های متعددی در حوزه های مختلف دارای مزیت این دهستان ها و نیز شهرستان صالح آبادبه انجام می رسد که زمینه اشتغال ، تولید و توسعه را برای منطقه فراهم خواهد کرد .
 البته در این طرح نقش مشارکت همه ارکان از دادگستری تا حوزه های اجرایی و بیش از همه مردم بسیار گسترده و مهم است که به خوبی دیده شده است.
تحقق رویکرد دولت در دستیابی به عدالت اجتماعی و توازن منطقه ای به تناسب شرایط اقتصادی و اجتماعی و مزیت های فرهنگی و طبیعی منطقه با تکیه بر قابلیت های بومی و طبیعی در راستای مردمی و درونزا کردن اقتصاد منطقه و توانمندسازی مردم منطقه از طریق ایجاد سازوکار فعالسازی آنها در امر توسعه و با اولویت رفع محرومیت و توسعه اقتصادی و فرهنگی مردم در روستاها بر مبنای سیاست های اقتصاد مقاومتی محور اجرای این طرح است.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
بازدید : ۱۰۴۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی
  •  آمار سایت