۱۳۹۷/۱۲/۰۵

سرپرست معاونت هماهنگی امورعمرانی استانداری خراسان رضوی خبر داد؛

استفاده از ظرفیت چاه های در اختیار ادارات برای تامین کسری آب

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: با تصویب شورای هماهنگی مدیریت بحران استان مقرر شد که از ظرفیت چاه های در اختیار ادارات دولتی و غیردولتی برای تامین کسری آب استفاده شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، وحید قربانی با بیان این خبر اظهار کرد: علیرغم افزایش 471 درصدی بارش ها تا چهارم اسفندماه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته و افزایش 98 درصدی در مقایسه با میانگین بلندمدت، کمتر از 18درصد ظرفیت سدهای استان تاکنون پرشده است.
وی با بیان اینکه خشکسالی در اکثرنقاط استان همچنان پابرجاست، افزود: در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان، استفاده از ظرفیت چاه های آب در اختیار ادارات دولتی و غیردولتی به عنوان یکی از راهکارهای تامین کسری آب به ویژه در مشهد پیش بینی شد.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی درباره دیگر مصوبات شورای هماهنگی مدیریت بحران استان بیان کرد: برنامه ریزی برای فرونشست دشت ها در اولویت اقدامات مطالعاتی و عملیاتی قرار می گیرد.
وی ادامه داد: طرح آمادگی برای مقابله با حوادث و سوانح طبیعی و انسان ساخت ویژه چهارشنبه آخرسال و ایام تعطیلات نوروز در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان ارائه و تصمیماتی در این زمینه اتخاذ شد.
قربانی همچنین از تخصیص 21870 میلیون ریال کمک بلاعوض و 87200 میلیون ریال تسهیلات برای بازسازی 279 واحدمسکونی خسارت دیده ناشی از سیل در خراسان رضوی از سوی دولت خبر داد.
 
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
۱۶۲۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی
  •  آمار سایت