۱۳۹۷/۱۲/۰۲

هدف اصلی مدل توسعه اقتصادی، توانمندسازی مردم است

استاندار خراسان رضوی گفت: هدف اصلی مدل توسعه اقتصادی که با همکاری همه ارکان حکومت در خراسان رضوی اجرایی شده، توانمندسازی مردم است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم حسینی ظهر امروز در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی که در شهرستان سرخس برگزار شد، اظهار کرد: آستان قدس رضوی به صورت داوطلبانه مسئولیت خطیر معین اقتصادی منطقه سرخس را برعهده گرفت که امیدواریم نتایج مثبتی را به دنبال داشته باشد.
وی افزود: مقام معظم رهبری در آستانه دهه پنجم انقلاب، در ابلاغ راهبردهای گام دوم انقلاب اسلامی، آرمان های متعددی را مطرح کردند که باید با کار و تلاش و مشارکت مردم و بخش خصوصی زمینه اجرای آن ها فراهم شود.
استاندار خراسان رضوی به ظرفیت های اقتصادی شهرستان سرخس هم اشاره کرد و گفت: سرخس امکانات و زیرساخت های بسیار خوبی مانند فرودگاه دارد اما تاکنون از این ظرفیت ها به درستی در مسیر توسعه اقتصادی و رفع محرومیت ها استفاده نشده است.
رزم حسینی با بیان اینکه هدف اقتصاد مقاومتی ایجاد معیشت و اشتغال پایدار برای مردم است، اظهار کرد: امکانات زیربنایی بسیار خوبی در سال های پس از پیروزی انقلاب به همت و تلاش همه دولت ها ایجاد شده است اما هدف اصلی که توانمندسازی و رفاه مردم بوده، هنوز تحقق نیافته است.
وی تاکید کرد: پول نفت را صرف ساخت جاده و پرداخت حقوق کرده ایم اما بسیاری از جوانان این مرز و بوم اشتغال ندارند و در نتیجه آن شاهد افزایش برخی از آسیب های اجتماعی بوده ایم.
وی با بیان اینکه نباید از دولت دیوان سالار انتظار توسعه اقتصادی داشته باشیم، افزود: برخی می گویند نباید این حرف را زد چراکه تضعیف انقلاب است اما بنده معتقدم این حرف عین تقویت انقلاب است؛ اگر صادقانه این حرف ها به مردم گفته شود، همراهی شان مضاعف خواهد شد.
رزم حسینی گفت در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی باید زمینه توسعه اقتصادی را با مشارکت بخش خصوصی و فعالان اقتصادی فراهم کرد.
وی با بیان اینکه سرمایه گذاران و کارآفرینان، مجاهدان اقتصادی هستند، تاکید کرد: نباید اینطور تلقی کرد که کارآفرینان غارت گر و زالوصفت هستند زیرا اگر گاهی اوقات فسادی هم ایجاد می شود در نتیجه فسادزا بودن بروکراسی اداری کشور است.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: به منظور بهره گیری از ظرفیت های مردمی در مسیر توسعه و آبادانی، طرح مدل توسعه اقتصادی را در خراسان رضوی کلید زده ایم و تاکنون برای 16 منطقه، معین اقتصادی تعیین شده است.
وی با بیان اینکه یکی از ارکان اصلی مثلث توسعه اقتصادی نمایندگان مجلس هستند، تاکید کرد: ما برای جایگاه نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی اهمیت قائل هستیم و با سلیقه سیاسی نمایندگان هیچ کاری نداریم زیرا معتقدیم که مردم به افراد رای داده اند که مشکلات اقتصادی و معیشتی را از دولت و مجلس پیگیری کنند.
رزم حسینی با تاکید بر اینکه علمای دین باید نهضت فرهنگ توسعه اقتصادی را در جامعه نهادینه کنند، گفت: ائمه جمعه باید بگویند که نداشتن شغل به معنای نداشتن عزت است و از این طریق زمینه مشارکت مردم در اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی را فراهم کنند
وی از تولیت آستان قدس رضوی به دلیل پذیرش مسئولیت معین اقتصادی شهرستان سرخس تقدیر کرد و گفت: آیت الله رئیسی سال ها قبل مسئولیت توسعه اقتصادی یک روستا در استان کرمان را پذیرفت و حالا برای توسعه اقتصادی منطقه سرخس در خراسان رضوی پای کار آمده است.
رزم حسینی تاکید کرد: خوشحالم از اینکه مجموعه ای معین اقتصادی شهرستان سرخس شده است که هم مدیران لایقی دارد و هم به دلیل داشتن بعد معنوی، زمینه مشارکت همه اقشار جامعه را در مسیر تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی فراهم خواهد کرد.
 نماینده مردم سرخس و فریمان در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه گفت: مشکلات اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری از مهم ترین مسائل این شهرستان به شمار می رود.
احسان قاضی زاده افزود: برخی از این مشکلات مربوط به آستان قدس رضوی است و بخشی مربوط به ناکامل ماندن و فقدان سرمایه گذاری کامل در این منطقه است.
وی اظهار داشت: شرکت های نفت و گاز حضور گسترده ای در منطقه دارند که به دلیل منابع درآمدی سرشار این بخش توانسته است طرحهای عمرانی مختلف در منطقه اجرا کند.
وی گفت: سرمایه گذاری بخش خصوصی نیازمند امنیت ذهنی است که باید از سوی دولت ایجاد شود و در غیر این صورت سرمایه گذاری در منطقه محقق نخواهد شد.
قاضی زاده به نگاه توسعه محور استاندار خراسان رضوی اشاره کرد و افزود: حضور آقای رزم حسینی در استانداری خراسان رضوی موجب شده است که استان از سیاسی کاری هایی که در سال های گذشته آن را آزار می داد، نجات یابد.
وی حضور 18 نفر از نمایندگان استان خراسان رضوی در جلسه با استاندار را نشان از حمایت همه نمایندگان و گرایشات سیاسی از ایشان دانست
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
۱۶۲۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی
  •  آمار سایت