۱۴۰۱/۰۵/۲۷
استاندار کربلا گفت: مشهد و کربلا پیوند عمیق و تاریخی با هم دارند که می‌تواند پایه‌گذار ارتباطات و مناسبات بیشتر بین ۲ کشور ایران و عراق باشد.
نصیف جاسم الخطابی روز پنجشنبه در جلسه هماهنگی درخصوص ظرفیتهای ۲ شهر مشهد و کربلا و تنظیم پیش نویس تفاهمنامه در این زمینه افزود: و خدا بر ما منت گذاشته که خادمان زائران این ۲ شهر هستیم.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، وی اضافه کرد: وظیفه مهم ما تبادل تجهیزات و امکانات برای خدمات رسانی به زائران ۲ شهر کربلا و مشهد است و این خدمات باید شایسته آنها باشد.
استاندار کربلا با بیان این که خون شهیدان سلیمانی و ابومهدی المهندس دوستی و وحدت را بین کشورهای عراق و ایران افزایش داده است گفت: گسترش افق‌های کاری در حوزه‌های خدمات شهری، صنعت و انرژی و تعامل بخشهای خصوصی ۲ شهر کربلا و مشهد از اهدافی است که در این تعاملات دنبال می شود.
استاندار خراسان رضوی نیز با اشاره به سفر استاندار کربلا به مشهد گفت: این سفر علاوه بر دستاوردهای معنوی برکات دیگری را برای هر ۲ شهر کربلا و مشهد در بردارد.
یعقوبعلی نظری افزود: ما با مردم عراق پیوند اعتقادی و دینی مستحکمی داریم که این پیوند، استحکام خود را در بسیاری از میدانها نشان داده است. 
وی ادامه داد: ۲ کشور ایران و عراق شهدای مشترکی در مبارزه با استکبار جهانی و آمریکا تقدیم کرده اند که از آن جمله می توان به شهید سلیمانی و شهید المهندس اشاره کرد که به برکت خون این عزیزان پیوند ۲ کشور مستحکم تر خواهد شد. 
استاندار خراسان رضوی گفت: ما می توانیم با این وحدت و انسجام، دستاوردهای بزرگی در حوزه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را رقم بزنیم و همه چیز آماده برای همکاری مشترک گسترده بین مشهد و کربلاست و تمام ظرفیت خود را در مسیر توسعه هر ۲ شهر به کار خواهیم برد. 
نظری افزود: استان خراسان رضوی ظرفیت خوبی در زمینه گردشگری درمانی و صنعتی دارد و می توانیم در این زمینه در خدمت برادران عراقی خود باشیم همچنین  مامی توانیم یک تجارت مبتنی بر رابطه قوی را بنیان گذاری کنیم و در این سفر به میزبانی از استاندار کربلا به دنبال توافق خوبی در این زمینه هستیم. 
وی اضافه کرد: از افتخارات ما میزبانی از سیل عظیم مسافران عراقی در مشهد است که امیدواریم با تعاملات بیشتر خدمات رسانی را افزایش دهیم و مشکلات احتمالی را در این مسیر حل و فصل کنیم.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استاندار خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: مشهد، میزبان زائران خارجی از ۵۰ کشور است که در این میان کشور عراق زائران مستمری را به خود اختصاص داده است. 
حجت الاسلام حجت گنابادی نژاد افزود: علاوه بر این دانشگاههای مشهد میزبان دانشجویان زیادی از کشور عراق  است و در خصوص درمان نیز مشهد یکی از مقاصد زائران و مسافران عراقی است.

منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
۶۳۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی
  •  آمار سایت