۱۴۰۰/۱۰/۲۳
کشتارگاه مشترک دام شهرستانی در غرب مشهد ایجاد می‌شود
ایجاد کشتارگاه مشترک دام بین شهرستان‌های بینالود (طرقبه شاندیز)، چناران و گلبهار در نشست کارگروه ساماندهی کشتارگاه‌های دام استان خراسان رضوی با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و فرمانداران این شهرستان‌ها مورد تصویب قرار گرفت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خرسان رضوی در این نشست که چهارشنبه در محل استانداری برگزار شد پس از شنیدن نظرات نمایندگان این سه شهرستان گفت: جمع بندی نظرات این است که همه با ایجاد کشتارگاه مشترک دام بین شهرستانهای بینالود، چناران و گلبهار موافق هستند.

‏‎جواد خدایی بیان کرد: با این حال لازم است ساخت این کشتارگاه با مکان‌یابی مناسب، به لحاظ موقعیت جغرافیایی و با در نظر داشتن کلیه موازین زیست محیطی، تامین آب و شرایط سکونتگاه‌های‌ اطراف آن همراه باشد و تصویب نهایی و اجرای این پروژه نیاز به تشکیل کمیته فنی دارد.

‏‎مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: اولین مطالعات برای ساماندهی کشتارگاههای کشور در سال ۸۵ انجام شد که بر اساس آن باید کشتارگاههای برخی از شهرستانها تعطیل، برخی تجهیز و برای بعضی از شهرستانها نیز کشتارگاههای جدید ایجاد شود.

‏‎جواد اعلمی افزود: اکنون در استان خراسان رضوی ۳۷ واحد کشتارگاهی داریم که برخی مثل کشتارگاه مشهد، فریمان، نیشابور و تربت جام تجهیز شده اند و بقیه نیز در دست تجهیز هستند و برای ایجاد کشتارگاه مشترک بینالود، چناران و گلبهار نیز سرمایه گذار از مدتها قبل اعلام آمادگی کرده است، اما در جانمایی و تامین زمین مناسب برای این طرح مشترک هنوز به نتیجه نرسیده ایم.

‏‎در ادامه این نشست وضعیت کشتارگاه گناباد نیز مورد بررسی قرار گرفت و تصمیماتی در راستای بهبود وضعیت آن گرفته شد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
۱۵۴۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی
  •  آمار سایت