۱۳۹۷/۰۲/۲۷

وزیر تعاون :

حفظ و ارتقا سهم ایران از اقتصاد جهانی بدون توجه به آی.سی.تی ممکن نیست

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حفظ و ارتقا سهم ایران از اقتصاد جهانی در شرایط امروزی بدون توجه و تمرکز به حوزه آی.سی.تی میسر نیست

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حفظ و ارتقا سهم ایران از اقتصاد جهانی در شرایط امروزی بدون توجه و تمرکز به حوزه آی.سی.تی میسر نیست .
 علی ربیعی در همایش نظام الکترونیک و دولت الکترونیک در مشهد افزود : هدفگذاری برای دستیابی به سهم مناسب از بازار آی.سی.تی متناسب با سهم اقتصادی یا سهم جمعیتی کشور امری غریب و دور از دسترس نیست.
 وی عنوان کرد : امروز نیازمند رشد اقتصاد فناوری ارتباطات و اطلاعات در حوزه وسیعترو گسترده تری برای شکل گیری فرصت های جدید کسب و کار با افزایش کیفیت خدمات، حذف واسطه ها ناکارآمد از چرخه تامین خدمات ، اقتصادی شدن بهای خدمات مورد نیاز جامعه ومردم هستیم
وی افزود : هم اکنون سهم آی .سی.تی از حجم 40 هزار میلیارد تومانی بازار داخلی بسیار اندک است و در مقابل حجم تجارت جهانی ناچیز می باشد اما باید کسب و کارهای حوزه آی.سی.تی را توسعه داد و از این طریق به بزرگ شدن و توانمند سازی شرکت های این حوزه و اتصال آنها به بازار بین المللی و توسعه نهادهای پشتیبان کسب و کار در کشور کمک کرد که این خود راهی برای دستیابی به سهم مناسب از بازار آی.سی. تی است..
وی عنوان  کرد: دولت در سالهای اخیر هزاران میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت ها و ایجاد شبکه به منظور دسترسی سریع و باکیفیت به شبکه اطلاعات سرمایه گذاری کرده که زیربنای توسعه کسب و کارهای آی.سی.تی است و برای استفاده از این زیرساخت ها برای ایجاد اشتغال هم اقدامات خود را آغاز کرده است.
ربیعی  گفت:در این راستا برای ایجاد فرصتهای شغلی مناسب برایجوانان با استفاده از ظرفیتهای آی.سی.تی، دولت طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار(تکاپو)به صورت یک طرح مشترک بین وزارتخانه های مختلف بر محوریت ت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اجرایی کرده و دنبال می کند.
وی عنوان کرد : از جمله نمونه های آن اجرای این طرح و توسعه رسته آی.سی.تی در قالب طرح تکاپو و انعقاد 21 تفاهمنامه در ابتدای سال گذشته بود که منجر به ایجاد 22 هزار فرصت شغلی جدید شد..
ربیعی افزود : امرو زدر حوزه سخت افزار و ایجاد و توسعه زیرساخت های مورد نیاز اشتغال در کشور بسیار خوب عمل شده اما به دلیل عدم توسعه فرهنگ کار و ضرورت ورود خود افراد به استفاده از این زیرساخت ها برای اشتغال دچار مشکل و ضعف جدی هستیم و امروز همه انتظار ایجاد شغل برای خود از سوی دولت را دارند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد : وزارت کار ، تعاون و رفاه اجتماعی برنامه ریزی خود را بر ایجاد 200 هزار فرصت شغلی جدید گذاشته و با استفاده ظرفیت ها و زیرساخت ها و تعاملات شبکه ای شکل گرفته می توان به حوزه اشتغال کمک کرد..
وی  عنوان کرد : امروز تقریبا همه روستاهای کشور دارای اینترنت هستند، اما برای متحول شدن اقتصاد نیاز به تولید محتوا در سطحی گسترده و وسیع هست و باید همه بخش های مردمی و متخصص به این حوزه ورود یابند.
تمام/

 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۵۵۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید