۱۳۹۷/۰۲/۲۷

با حضور وزیر تعاون ، کار ، رفاه اجتماعی /

طرح ملی توسعه کشاورزی و تولید مبتنی بر قرار داد در خراسان رضوی رونمایی شد

طرح ملی توسعه کشت و تولید مبتنی بر قرارداد یا تولید مبتنی بر سفارش با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و استاندار خراسان رضوی در مشهد رونمایی شد .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی ربیعی در مراسم رونمایی و آغازین این طرح ملی ازمشهد گفت: در گام نخست، این طرح برای زعفران و داروهای گیاهی به صورت پایلوت از استان های خراسان رضوی، جنوبی و کرمان آغاز شد و ۶۰ میلیارد تومان تسهیلات به همین منظور اختصاص یافت.
وی افزود: در گام بعدی و برای محصولات باغی این طرح در استان های گلستان، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی و شمالی به اجرا در خواهد آمد.
وزیر تعاون اظهار داشت: برای محصول سیب زمینی این طرح در استان های همدان، قزوین و اردبیل اجرایی می شود و در گوجه فرنگی نیز استان کرمانشاه پایلوت می شود.
ربیعی ادامه داد: این طرح برای محصولات کنجدی در استان یزد و برای شیر و فرآورده های لبنی در استان های خراسان رضوی و شمالی اجرایی می شود.
وی تاکید کرد: با هدف توانمند سازی روستاییان و جلوگیری از توأم شدن سالمندی با فقر در روستاها، تمامی مشاغلی که از طریق این طرح ایجاد می شود، منتهی به بیمه بازنشستگی خواهد شد.
ربیعی ادامه داد: سهم بیمه روستائیان از محل صندوق بیمه روستائیان و عشایر تامین خواهد شد و دولت آن را پرداخت می کند.
وزیر کار با اشاره به این که ساختار مشاغل روستاهای ما بنگاه های کوچک بدون اتصال به بازار است؛ گفت: مهمترین چالش در ناپایداری مشاغل ، عدم متصل بودن کسب و کارها به بازار است که با اجرا شدن این طرح ، رفع مشکل خواهد شد.
وی تولید کالاهای استاندارد و ورود دانش به روستاها را از دیگر برکات اجرای این طرح برشمرد و گفت: یکی از سیاست های اصلی ما در اشتغال روستایی ، پایداری جمعیت، جلوگیری از حاشیه نشینی و مقابله با فقر است.
 این طرح که در قالب یک تفاهم نامه بین معاونت توسعه روستایی معاون اول ریاست جمهوری، وزارتخانه های کار،  جهاد و بانک کشاورزی به امضا رسیده  در گام نخست برای پنج هزار روستایی در خراسان رضوی رونمایی شد.
تمام/


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۴۶۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید