۱۳۹۷/۰۲/۲۷

استاندار خراسان رضوی :

وزارت تعاون ، کار و رفاه احتماعی به وزارتخانه ای با مداخلات موثر در حوزه تولید و اشتغال تبدیل شده است

استاندار خراسان رضوی گفت : امروز وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی از یک وزارت منفعل که بیشتر بر تنظیم روابط بین کارگر و کارفرما متمرکز بود خارج شده و به وزارتخانه ای که در حوزه تولید ، حمایت از اشتغال و افزایش آن مداخلات به موقع ، مناسب و موثری دارد، تبدیل شده است.

به کزازش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ، علی رضا رشیدیان در رونمایی از طرح کشت مبتنی بر قرارداد یا تولید مبتنی بر سفارش در مزرعه که طرحی گسترده و کشوری است و با حضور وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی از مشهد آغاز شد ، افزود : امروز این وزارتخانه نمداخلات موثری در عرصه رونق تولید و اشتغال دارد.
 وی با قدردانی از تلاش های دکتر ربیعی وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در این راستا گفت : این وزارتخانه در خراسان رضوی منشا خیر و برکت بوده است چنانکه در قالب طرح تکاپو که اوایل سال گذشته بین وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی ، فناوری ارتباطات و استانداری خراسان رضوی منعقد شد، 22 هزار اشتغال جدید در استان ایجاد گردید.
وی اظهار کرد :طرح امروز مزایا و اهمیت بسیاری دارد و در واقع به هر میزان که فاصله بین تولید و مصرف کاهش یابد برای  تولید کننده و مصرف کننده سود بیشتری خواهد داشت..
 به گفته وی ، نوع نگرش در طرح تکاپو و نیز همکاری های وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با تولید کنندگان و مجموعه های فرآوری و بسته بندی و کارخانجاتی مشابه نوین زعفران موجب شده فاصله بین تولید کننده و عرضه کننده بسیار کاهش یابد .
 وی تصریح کرد : این امر به نفع صیانت از تولید با کیفیت وهم به نفع تولید کننده و کشاورزانی است که در روستاها تولید می کنند.
 وی افزود : قراردادی که در قالب این طرح بین با کشاورزان منعقد می شود در ارتقا کیفیت و بهره وری تولیدات آنها بسیار موثر است و در فرآوری و عرضه آنها هم در بازارهای بین المللی می تواند نقش موثری داشته باشد.
رشیدیان یکی از مشکلات جدی در خراسان رضوی در حوزه زعفران عدم فرآوری و بسته بندی مناسب دانست و گفت : با وجود تولید 90 درصد زعفران دنیا در این استان متاسفانه ، بازار و سود عمده آن به جیب تولید کننده ایرانی نمی رود و کشورهای دیگر اعم از اروپایی ها و برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس سود بالایی از فرآوری و بسته بندی زعفران ما می برند.
 وی ابراز امیدواری کرد : با حمایت هایی که در قالب این طرح از فعالیت بخش خصوصی می شود ، این سود به فعالان وتولید کنندگان کشور برگردد.
بر اساس این طرح مشترک بین بانک کشاورزی ، وزارت جهاد کشاورزی و وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در برخی محصولات صادر کنندگان با کشاورزان قرارداد بسته و به کشاورزان هم وام اعطا می شود  مشروط بر آنکه با استانداردها و بازاری که تولید کنندگان و صادرکنندگان بزرگ مشخص می کنند تولیدات شان تطابق داشته باشد و اینگونه اتصال بین بخش تولیدی و بازارها برقرار می شود.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۴۷۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید