۱۳۹۷/۰۲/۲۷

استاندار خراسان رضوی :

تعاملات بخش خصوصی و دولت وحاکمیت منجر به شکوفایی اقتصادی می شود

استاندار خراسان رضوی گفت : تعاملات نزدیک و منسجم بخش خصوصی و حاکمیت اعم از قوای مجریه ، مقننه وقضاییه منجر به شکوفایی ظرفیت ها وتوانمندی های استان و حرکت به سمت رفاه ، رشد و رونق اقتصادی می شود.

استاندار خراسان رضوی گفت : تعاملات نزدیک و منسجم بخش خصوصی و حاکمیت اعم از قوای مجریه ، مقننه وقضاییه منجر به شکوفایی ظرفیت ها وتوانمندی های استان و حرکت به سمت رفاه ، رشد و رونق اقتصادی می شود.
علی رضا رشیدیان روز پنجشنبه در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان افزود : سال گذشته استان در همه
حوزه های هدف گذاری شده اعم از تولید ، اشتغال ، صادرات و غیره به بیش از برنامه دست یافت .
وی عنوان کرد : آنچه تحقق یافته در سایه تعامل و هماهنگی و همکاری بخش خصوصی، بانک ها با دولت بوده است که رفاه و نتیجه عملی آن برای مردم است.
 وی افزود : در سال 97 هم امید است با توجه به انتظارات رئیس جمهوری از استان بویژه در حوزه اشتغال که بر نبود بیکار در استانی با 30 میلیون زائر تاکید داشت ، این تعامل و همکاری بین بخش خصوصی با حوزه حاکمیتی برای رونق و توسعه استان با قوت و قدرت تداوم یابد.
وی ادامه داد: در جریان سفر رییس جمهوری 44 مصوبه با دو هزار و 151 میلیارد تومان مصوب شد که باید طی سه سال اجرایی شود.
 وی اظهار کرد : همچنین طی این سفر تامین منابع مالی 111 طرح مطرح شد و سه تفاهمنامه که دو مورد آن با بانک ها به امضا رسید .
 وی گفت : از این میان تفاهمی با بانک پارسیان در زمینه با هشت طرح اقتصادی که عموما در حوزه معدن ، فولاد و نیروگاه ها امضا شد و با بانک ملی هم برای تامین منابع و تسهیلات 50 شهری ، اقتصادی ، انرژی ، ماغذ ، ریلی و فولادی تفاهم گردید.
رشیدیان افزود : ظرفیتی خوبی در این سفر ایجاد شد که اگر پیگیری جدی و مشارکت و همکاری گسترده بخش های مختلف اعم از خصوصی ، عمومی ودولتی نباشد ، کار ناقص و ابتر می ماند.
 وی در ادامه با اشاره به خروج آمریکا از برجام گفت : بعد زا این اقدام آمریکا دستگاه دیپلماسی کشور برای نگهداری و نگهبانی فضای اقتصادی و اشتغال کشور تلاش جدی را شروع کرده تا حداکثر فضا و شرایط را برای حضور و فعالیت صادر کننده ها فراهم کند .
 وی عنوان کرد: باید اروپا نیز در موضوع اجرایی شدن برجام تضامین لازم را به دولت و ملت ایران بدهد و با این حال نمی توانیم این واقعیت را نادیده گرفت که با توجه به محوریت دلار در تعاملات بین المللی و برخی مباحث دیگر این امر بر ما بی تاثیر است از این رو با اتکا به ظرفیت های دولت وملت و با تدبیر و عقلانیت به دور از هیجانات آنی به گونه ای عمل کنیم که منافع کشور ونظام تامین شود.
 وی ابراز امیدواری کرد : سال 97 برای مردم و کشور سال بهتری باشد و در بحث تعاملات داخلی بویژه معیشت مردم اختلالی ایجاد نشود و در حوزه روابط بین المللی هم به ناچار نسبت به این اقدام آمریکا عکس العملی و تدابیر خاصی برنامه ریزی و پیاده سازی می شود.
رئیس اتاق بازرگانی ایران و خراسان رضوی هم در این جلسه گفت : اقدام ترامپ زیر سئوال بردن سازمان های بین المللی چون شورای امنیت بود.
 غلامحسین شافعی افزود : برجام در واقع نوعی آزمایش برای چگونگی تاثیرگذاری تعامل ، گفت و گو در نظم ، صلح و امنیت جهانی بود که به تایید همه اعضای شورای امنیت سازمان ملل رسیده بود اما اقدام  آمریکا و ترامپ در خروج از این تعهد بین المللی در آینده برای سازمان های بین المللی ونیز صلح و امنیت جهانی خطرساز است که باید جامعه جهانی برای آن تدبیر بیاندیشد.
 وی اظهار کرد : از سویی موضعگیری بسیار مدبرانه رئیس جمهوری ارزشمند بود و مااتاق بازرگانی ایران حمایت خود را از این موضع اعلام کرده است  ، اما باید بپذیریم که در هر صورت تحریم های جدید بر ما تاثیر دارد و نباید دایم عنوان شود که بر اقتصاد ما بی تاثیر است زیرا این امر واقعیت ندارد.
 وی افزود : اگر قرار باشد شیوه ای منطقی را اعمال کنیم باید با صداقت مباحث برای مردم طرح شده و با وحدت بیش از پیش جلوی حرکت های نابخردانه در عرصه جهانی علیه خود بایستیم .
 وی تصریح کرد : از سویی ترامپ فرصت جدید ایجاد کرد و انسجامی در عرصه بین المللی با ایران وعلیه خود شکل داد که باید این فرصت را قدر دانست و از آن بهره گرفت .
شافعی در ادامه با اشاره به عملکرد خراسان رضوی در سال گذشته در عرصه اشتغال و تولید افزود : فرآیند و نتیجه تعامل مناسب بین بخش خصوصی ودولت در خراسان نتایج عملی خود را به خوبی نشان داده و امیدواریم همه استان های کشور در این شرایط که بیش از هر زمان شورای گفت و گو می تواند در حل و رفع معضلات بخش خصوصی موثر باشد در این راستا و تعامل گسترده تر عمل کنند.
وی اظهار کرد : در خراسان شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی  تا کنون پیشنهادهای ملی خوبی هم داده که مورد توجه وعمل در سطح کشوری قرار گرفته است .
 وی افزود : امروز هم در طرح مسائل و مشکلات بانکی ، در واقع هم سیستم بانکی و هم بخش خصوصی به یک نقطه نظر مشترک رسیدند.
از جمله مباحث مطرح شده در جلسه امروز در حوزه تسهیلات در گردش برای واحدهای تولیدی بود که فعالان اقتصادی پیشنهاد و درخواست تمدید این تسهیلات را به مدت یک سال داشتند اما اختلاف نظری بین بانک ها و فعالان اقتصادی در مورد نحوه این تمدید بود که قرار شد موضوع از طریق اتاق پیگیری و موضوع به نوعی برای حل مشکل اشتغال و تولید مرتفع گردد.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۳۶۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید