آیین تشییع پیکر مطهر 19 تن از شهیدان گمنام دوران دفاع مقدس و یک شهید مدافع حرم، عصر جمعه در مشهد برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، این مراسم با حضور استاندار ، جمعی از مسئولان استانی و هزاران نفر از اقشار مختلف مردم مشهد، از چهارراه سیدرضی آزادشهر تا بوستان ملت این شهر برگزار شد.
در این آیین، علی رضا رشیدیان، استاندار در سخنان کوتاهی حضور اقشار مختلف مردم، بویژه جوانان در این مراسم را نشان دهنده زنده بودن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه دانست.
حجت الاسلام میراحمدرضا حاجتی، امام جمعه موقت اهواز نیز در سخنانی با تجلیل از حماسه آفرینی شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم اهل بیت (ع) گفت: حضور جوانان پیرو فرهنگ اهل بیت(ع) و گوش به فرمان رهبری در سواحل مدیترانه، موجب شکست نقشه های آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه خاورمیانه و ایجاد امنیت در کشورهای منطقه شده است.
بر اساس اعلام بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان رضوی این شهیدان بتازگی در مناطق عملیاتی بدر، خیبر، کربلای چهار و پنج، والفجر و محرم تفحص و با انجام آزمایشهای پزشکی بر باقیمانده پیکر این عزیزان، مشخص شد که جوانترین این شهیدان در زمان شهادت 16 سال و بزرگترین آنان 30 سال داشته اند.
در این مراسم پیکر پاک شهید محمد حسینیان از رزمندگان لشکر فاطمیون که هفدهم ماه جاری به دست عوامل تکفیری و تروریستی در منطقه تدمر سوریه به شهادت رسیده بود تشییع شد.
پیکر این شهید 32 ساله فردا، شنبه بعد از ظهر در قطعه 15 گلزار شهدای بهشت رضا(ع) مشهد خاکسپاری می شود.
همچنین پیکر 19 شهید گمنام دفاع مقدس، هفته آینده در شهرستان های گناباد، خلیل آباد، بردسکن، مشهد، سرخس، بینالود و نیشابور تشییع و خاکسپاری می شود.
خراسان رضوی 17 هزار و 87 شهید تقدیم آرمان های نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است که از سال 1380 تاکنون پیکر مطهر 188 شهید گمنام دفاع مقدس در 60 نقطه این استان مدفون شده است.