استاندار خراسان رضوی گفت: شمار تخت های بیمارستانی مراکز درمانی این استان در چهار سال اخیر به میزان 30 درصد افزایش داشته است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان روز جمعه در حاشیه بازدید از طرح توسعه بیمارستان هاشمی نژاد مشهد در گفت گو با خبرنگار ایرنا افزود: در دولت یازدهم 2 هزار تخت بیمارستانی در خراسان رضوی ایجاد شده است که یک هزار و 400 تخت از این تعداد مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.
وی خاطرنشان کرد: بقیه تخت های بیمارستانی به همت دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، نیشابور، تربت حیدریه و تربت جام دائر شده که بهره برداری از بیمارستان علامه بهلول گناباد با تجهیزات مجهز و پیشرفته یکی از مهم ترین طرحهای این بخش بوده است.
وی اظهار کرد: تلاش مجموعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در بازسازی، توسعه و ارتقای خدمات بیمارستان قائم مشهد که هم اکنون در حال اجراست، قابل تحسین است و بازسازی بیمارستان حجازی مشهد ویژه اعصاب و روان از اولویت های این حوزه است.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به عملیات توسعه و بازسازی بیمارستان شهید هاشمی نژاد مشهد افزود: توافق لازم برای تکمیل بیمارستان جدید هاشمی نژاد بین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت راه و شهرسازی انجام شده و امیدواریم در آینده نزدیک این بیمارستان برای ارتقای خدمات دهی به مردم آماده بهره برداری شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز گفت: بیمارستان 320 تختخوابی جدید هاشمی نژاد مشهد با هدف جایگزینی بیمارستان کنونی هاشمی نژاد که از فرسودگی بالایی دارد، هم اکنون از پیشرفت 20 درصدی برخوردار است.
دکتر مصطفی مهرابی بهار افزود: این بیمارستان در فضایی به مساحت 35 هزار متر مربع و در زیربنای 20 هزار متر مربع در 9 طبقه ساخته می شود که عملیات اجرایی آن از سال 88 به صورت غیر فعال باقی مانده بود.
وی اظهار کرد: طبق توافق انجام شده عملیات تکمیل بیمارستان هاشمی نژاد مشهد از چند ماه گذشته از اداره کل راه و شهرسازی به دانشگاه علوم پزشکی مشهد واگذار شده است.
وی خاطر نشان کرد: هزینه ساخت بیمارستان جدید و در قالب طرح توسعه و بازسازی بیمارستان هاشمی نژاد مشهد 750 میلیارد ریال برآورد می شود.
استاندار خراسان رضوی امروز به همراه فرماندار مشهد و جمعی از مسئولان حوزه بهداشت و درمان، از عملیات اجرایی بزرگترین مرکز آموزشی و پژوهشی مراقبت های اولیه کشور در مشهد و ساخت بیمارستان جدید هاشمی نژاد مشهد بازدید کرد.
دانشگاه علوم پزشکی مشهد با 9 هزار دانشجو و حدود 20 هزار کارمند در حوزه بهداش و درمان هم اکنون قطب پزشکی شمال شرق کشور به شمار می رود.