استاندار خراسان رضوی از نمایشگاه بین المللی دام و طیور در مشهد مقدس، بازدید کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در حاشیه این بازدید گفت: حضور شرکت ها و تولیدکنندگان مختلف در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی دام، طیور و آبزیان مشهد در مقایسه با دوره قبل از آن 35 درصد رشد داشت.
افزود: علاوه بر این، امسال شاهد حضور چهار شرکت اروپایی فعال در زمینه دام، طیور و آبزیان در این نمایشگاه در مشهد مقدس هستیم.
استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: در نمایشگاه امسال دام و طیور حضور شرکت های دانش بنیان استان را شاهد هستیم که موفق شدند نیازمندی های صنعت دامداری، مرغداری و آبزیان را تولید کنند که از نظر کیفی قابل رقابت با تولیدات مشابه خارجی و افتخارآمیز است.
رشیدیان تاکید کرد: این نمایشگاه فرصت خوبی برای تولیدکنندگان در زمینه تولید گوشت قرمز و گوشت سفید است تا از تجهیزات و ماشین آلات جدیدی که در این عرصه تولید شده است، بازدید کرده و بتوانند از آنها استفاده کنند.
وی گفت: سیاست کلی دولت در این زمینه حمایت از تولیدات داخلی است که بتوان با استفاده از آن میزان بهره وری در حوزه تولید را بالا برد، با عرضه تسهیلات از واحدهای تولیدی حمایت کرد و درصد مکانیزه کردن تولیدات را افزایش داد.
استاندار خراسان رضوی تصریح ب کرد: این استان یکی از استان های بامزیت اقتصادی و مطرح در حوزه آبزیان، کشاورزی، مرغداری، دام و طیور، گوشت قرمز و سفید است و از این لحاظ جایگاه بالایی در کشور دارد و باید ازاین فرصت برای صدور تولیدات خود بهره گیرد.
گفتنی است؛ سیزدهمین نمایشگاه بین المللی دام، طیور و آبزیان تا 28 مرداد ماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی مشهد دایر است.
در این نمایشگاه، بیش از 120 شرکت در فضایی به مساحت 13 هزار متر مربع حضور می یابند و نمایندگانی از کشورهای سوئد، اتریش و اسپانیا نیز به ارائه محصولات و خدمات خود می پردازند.