۱۳۹۶/۰۵/۲۱

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی تاکید کرد؛

لزوم احیاء قرارگاه فرهنگی زائران پیاده بیست و هشتم صفر با مسئولیت آستان قدس رضوی

با حضور معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی کمیته فرهنگی بیست و هشتم صفر برگزار شد.

با حضور معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی کمیته فرهنگی بیست و هشتم صفر برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ؛ محمد حسن واحدی بر لزوم احیاء قرارگاه فرهنگی زائران پیاده بیست و هشتم صفر با مسئولیت آستان قدس رضوی تاکید کرد.
وی افزود: عضویت شهرداری ها، حوزه علمیه، هیئات مذهبی، صدا و سیما، رسانه های مکتوب، سازمان تبلیغات اسلامی، اوقاف و امور خیریه و بنیاد فرهنگی امام رضا(علیه السلام) در این قرارگاه لازم و ضروری است.
معاون استاندار گفت: این قرارگاه مکلف به ساخته و پرداخته شدن محتوای فرهنگی خواهد بود.
وی حجم بالای زائر و مسافر در این ایام را مورد اهتمام قرار داد و اظهار داشت: فرهنگ میزبانی در مشهد باید به سمت مردمی شدن سوق پیدا کند.
معاون استاندار مردم را ثروت و سرمایه اصلی نظام اسلامی دانست و گفت: ظهور ظرفیت های مردمی در میزبانی از خیل عظیم زائران حضرت رضا(علیه السلام)، اقتدار بخش و عامل بقای اعتقادات دینی ماست.
واحدی به سامانه جهاد خدمت اشاره کرد و گفت: الحمدلله این سامانه با هدف خدمت به زائر راه اندازی شده است و امیدواریم شاهد استقبال بیش از پیش مردم جهت معرفی خدمات و امکانات مورد نیاز برای زائران باشیم.
وی مساجد را مرکز ایجاد اتحاد، همفکری و وحدت کلمه دانست و گفت: استفاده از این ظرفیت غنی در مدیریت بیست و هشتم صفر باید جلوه خاصی داشته باشد.
معاون استاندار گفت: پرداختن به خدمات رفاهی یا فرهنگی زائر نباید به صورت تک بعدی باشد چرا که این دو مقوله مکمل هم هستند و باید رشد همسو و متوازن را طی کنند.
استفاده از تکنولوژی نوین شبکه های اجتماعی، هیئات مذهبی، شناسایی خیران در حیطه فرهنگی، توجه لازم به نظرات کارشناسی دست اندرکاران زائران پیاده بیست و هشتم صفر، استفاده از نظرات سازنده مردم و پیروی از یک مدیریت واحد از جمله مهم ترین مباحثی بود که در این جلسه مورد بحث و اهتمام واقع گردید.
گفتنی است مقرر گردید جلسات این کمیته ماهی یکبار برگزار و قرار گاه فرهنگی در شهرستان ها راه اندازی و برنامه ریزی لازم را داشته باشند.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۳۸۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید