۱۳۹۶/۰۵/۲۰

سیل در خراسان رضوی ۲ کشته بر جای گذاشت

مدیر کل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: در اثر جاری شدن سیل در شمال این استان ۲ نفر کشته شدند و تاسیسات زیربنایی برخی روستاها خسارت دید.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: در اثر جاری شدن سیل در شمال این استان 2 نفر کشته شدند و تاسیسات زیربنایی برخی روستاها خسارت دید.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، حجت علی شایانفر در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در پی بارش های رگباری ظهر امروز در مناطق شمالی این استان و جاری شدن سیلاب شدید، بخش هایی از تاسیسات زیربنایی و راه های شهرستان های قوچان، درگز و کلات دچار خسارت شد.
وی اظهار کرد: خسارات مزبور در مناطق باجگیران، درگز، پارک ملی تندوره، میانکوه، درونگر و بخش هایی از شهرستان کلات بیشتر است و امکان امداد رسانی در برخی از روستاهای این مناطق و دسترسی به آنها وجود ندارد.
مدیر کل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: بر اساس آمارهای تایید شده تاکنون یک پیر مرد در منطقه تیرگان لطف آباد درگز و یک کودک در روستای جلیل آباد کلات در اثر سیل جان باخته و تعدادی خودرو نیز در مناطق سیل زده گرفتار سیلاب شده و مفقود شده اند که بیشترین تعداد خودروهای مزبور در روستای بابا رمضان شهرستان کلات بوده است.
شایانفر با بیان اینکه بخشی از راه های مناطق درگز، کلات و چهلمیر مسدود شده است، افزود: نیروهای امدادی و دستگاه های مربوطه به همراه فرمانداران و بخشداران منطقه برای امداد رسانی حضور دارند و به محض امکان دسترسی اقدامات خود را آغاز می کنند.
مدیر کل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: یک بالگرد نیز برای تسهیل امداد رسانی به محل اعزام شده است.
وی گفت: در پی اعلام گزارش هواشناسی از روز گذشته به دستگاه های اجرایی هشدار لازم داده شده بود و آمادگی در این زمینه وجود داشت اما شدت بارش و حجم زیاد سیلاب منجر به بروز مشکل در منطقه گردید.
شایانفر با بیان اینکه هم اکنون این سامانه جوی از روی مناطق مزبور عبور کرده و تا امشب از استان خارج می شود، افزود: برای حل مشکل تاسیسات زیربنایی در مناطق سیل زده، نیروهای شرکت برق و آبفا در منطقه حضور دارند و به محض امکان دسترسی کار خود را برای تعمیر و اصلاح شبکه ها و رفع مشکل آغاز می کنند.
مدیر کل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: تانکرهای آب سیار هم به محل اعزام شده است.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۶۴۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید