۱۳۹۶/۰۵/۲۰

راه اندازی پارلمان زنان در شهرستان های خراسان رضوی

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی گفت: پارلمان زنان تا انتهای شهریور آتی در تمامی ۲۸ شهرستان های استان راه اندازی می شود.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی گفت: پارلمان زنان تا انتهای شهریور آتی در تمامی 28 شهرستان های استان راه اندازی می شود.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، فرشته سلجوقی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: فعالیت نخستین این پارلمان ها 22 مرداد جاری همزمان با 'روز تشکل ها و مشارکت اجتماعی' در شهرستان های خواف، تربت حیدریه و بینالود آغاز خواهد شد.
وی هدف و ماموریت پارلمان زنان را تقویت مشارکت و نقش زنان در تصمیم گیری ها ذکر و بیان کرد: شورای استانی برنامه ریزی و توسعه خراسان رضوی 12 کارگروه دارد که یکی از آنها کارگروه بانوان و خانواده است. پارلمان زنان نقش مشورتی را برای کارگروه ایفا می کند.
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی ادامه داد: تعداد اعضای پارلمان زنان در شهرستان ها به تناسب جمعیت هر منطقه 35 تا 45 نفر است و فقط پارلمان زنان شهرستان مشهد 65 عضو دارد. تعداد اعضای پارلمان زنان استان نیز 96 نفر است.
وی گفت: در این پارلمان 25 قشر از بانوان فعال اجتماعی همچون معلمان، دانشگاهیان، مدیران دولتی و غیردولتی، نظام های حرفه ای، اصناف، شوراها، دهیاری ها، کشاورزان، بسیج، حوزه های علمیه و شوراهای محلات حضور دارند.
سلجوقی افزود: در ایجاد پارلمان زنان اسناد فرادستی همچون سند چشم انداز و قانون اساسی ملاک عمل بوده و تلاش می شود از این طریق تصمیم گیری ها در حوزه زنان و کارگروه بانوان و خانواده پخته تر، بدیع تر و با آثار گسترده تری انجام شود.
وی ادامه داد: زنان شایسته و توانمند فراوانی در سطح جامعه داریم اما بعضا نتوانسته اند شایستگی های خود را نشان دهند. با این وجود در چارچوب فعالیت دولت تدبیر و امید فرصتی ایجاد شد تا حداکثر استفاده برای نهادسازی در حوزه زنان محقق شود و این مطالبه گری در نهایت شکل رسمی به خود گیرد.
زنان 49 و شش دهم درصد از جمعیت 6 میلیون و 434 هزار نفری خراسان رضوی را تشکیل می دهند.
 
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۶۹۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید