۱۳۹۵/۰۹/۳۰

فرماندار داورزن تاکید کرد؛

لزوم برنامه ریزی برای استقرار ادارات در شهرستان

فرماندار داورزن به همراه نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی با جمعی از مردم دیدار کرد.

فرماندار داورزن به همراه نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی با جمعی از مردم دیدار کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری داورزن، رضا فلاحی در این دیدار اظهار داشت: قرار گرفتن نام شهرستان در لیست مناطق های توسعه یافته علیرغم وجود بسیاری عقب ماندگی ها، ناعادلانه است.
وی خواستار بازنگری و اصلاح آن در قانون برنامه توسعه ششم شد و افزود: داورزن در سال های پایانی دولت دهم به شهرستان ارتقا یافت اما اعتبارات در نظر گرفته شده برای آن مناسب نبود.
فرماندار داورزن تکمیل نشدن تشکیلات اداری شهرستان را از دیگر مشکلات دانست و بر لزوم تسریع تحقق این مهم تاکید کرد.
در ادامه مقصودی نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در بودجه سال آینده 30 هزار میلیارد ریال برای توسعه شهرک های صنعتی کشور اختصاص یافته است که در این راستا اعتبارات ویژه ای برای اجرای طرح ناحیه صنعتی داورزن نیز اختصاص داده شد.
وی افزود: همچنین در بودجه سال 1396 هشت درصد از درآمد کلان شهرهای کشور برای توسعه روستاها به دهیاری های شهرهای کمتر از 50 هزار نفر اختصاص یافت.
مقصودی اظهار داشت: دو هزار و 232 هکتار از اراضی شهرستان داورزن زیر کشت گیاهان دارویی است که این موضوع باید مورد توجه مسئولان برای سرمایه گذاری بخش خصوصی باشد.
وی تصریح کرد: داورزن با تولید سالانه 300 تن فلفل قرمز، 410 تن کنجد و 200 تن خاکشیر از نظر تولید این محصولات در رتبه های نخست کشوری و استانی قرار دارد.
وی اظهار کرد: نبود صنایع تبدیلی و فرآوری بخش کشاورزی در منطقه داورزن باعث شده است محصولات شهرستان به صورت خام در بازار عرضه شود.
عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی افزود: بزرگترین مجتمع گلخانه ای غرب خراسان رضوی به وسعت 50 هکتار در روستای ریوند بخش باشتین این شهرستان احداث شده که به دلیل نبود سرمایه گذار، سه واحد گلخانه ای آن فعال شده است.
وی گفت: 50 هکتار از اراضی شهرستان برای احداث ناحیه صنعتی داورزن اختصاص داده شده است که به زودی اجرای مراحل یک و 2 آن آغاز می شود.
وی اظهار کرد: وجود 185 واحد مرغداری و تولید 10 درصد از گوشت سفید استان از ظرفیت های مهم این شهرستان برای سرمایه گذاری است.
وی به در خواست مردم داورزن برای استقرار اداره ثبت اسناد، جمعیت هلال احمر و توسعه مرکز اقامتی و رفاهی این شهرستان اشاره کرد و گفت: پیگیری های لازم برای استقرار این ادارات انجام شده و انتظار مردم از مسئولان استانی تسریع در استقرار این ادارات است.
مقصودی افزود: سه میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی استانی برای توسعه مرکز اقامتی و رفاهی شهرستان داورزن اختصاص داده شد.
وی اظهار کرد: همچنین یک میلیارد و 200 میلیون ریال برای احیا و مرمت قنوات شهرستان داورزن از محل اعتبارات ستاد مدیریت بحران تخصیص یافت و همچنین برای تکمیل طرح مجتمع خیریه خدمات بهزیستی شهرستان داورزن هم 500 میلیون ریال در قالب خرید تجهیزات اختصاص داده شد.
 
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۳۹۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید