۱۳۹۵/۰۹/۲۹

استاندار خراسان رضوی خبر داد؛

آغاز ساماندهی ۶۷۳ گلزار شهید تک مزار در روستاهای استان

با حضور استاندار خراسان رضوی جلسه ی شورای مشورتی ایثارگران استان برگزار شد.

با حضور استاندار خراسان رضوی جلسه ی شورای مشورتی ایثارگران استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در این جلسه ضمن تجلیل از مقام شامخ شهیدان، اظهار داشت: تکریم از خانواده های معظم شهدا و تلاش برای زنده نگه داشتن یاد و نام آن عزیزان، امروز بر ما به عنوان میراث داران آنان، فرض و تکلیف است.
وی با تاکید بر لزوم ساماندهی گلزار شهدا به عنوان نمادهای ایثار و شهادت، افزود: هم اکنون حدود چهار هزار مزار روستایی در استان نیاز به ساماندهی دارد.
استاندار خراسان رضوی بودجه ی مورد نیاز برای تحقق این مهم را 16 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: برای تخصیص این اعتبار از طرق مختلف اقدام می شود و پیش بینی های لازم صورت خواهد گرفت.
رشیدیان ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، عملیات اجرایی ساماندهی 673 گلزار شهید تک مزار در روستاهای استان آغاز می شود و برای تکمیل آن ها در سال آینده، تلاش خواهیم کرد.  
وی همچنین برای تامین زمین جهت احداث مسکن برای جانبازان واجد شرایط، به دفتر فنی استانداری و اداره کل راه و شهرسازی استان ماموریت داد تا ظرف مدت 15 روز با محوریت بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی، نسبت به جانمایی اراضی مورد نظر اقدام کنند.
استاندار خراسان رضوی از برگزاری کنگره ی مادران، همسران و دختران شهید و همچنین شهدای مدافع حرم جهان اسلام، شهدای منای جهان اسلام و فجرآفرینان جهان اسلام در سال 2017  از سوی بیناد شهید و امور ایثارگران استان استقبال و تاکید کرد: باید زیر ساخت های اجرای برنامه های مذکور فراهم و با هماهنگی ستادهای مرتبط با مشهد 2017، نسبت به این امر اقدام شود.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۲۴۱۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید