۱۳۹۹/۰۶/۱۷

کارگروه اماکن مذهبی و بقاع متبرکه خراسان رضوی برگزار شد

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: جلسه مشترک کارگروه اماکن مذهبی و بقاع متبرکه و گروه کاری اماکن مذهبی و زیارتی ستاد کرونای استان برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمد صادق براتی در جمع اعضای کارگروه اماکن مذهبی و بقاع متبرکه استان اظهار کرد: ۲ رویداد مهمی که در پیش داریم، مراسم اربعین حسینی و دهه پایانی ماه صفر است که برنامه‌ریزی‌های لازم در حال انجام است.
وی افزود: استان آمادگی دارد که تمامی برنامه‌های ابلاغی از سوی ستاد ملی کرونا را در صورت عدم برگزاری و یا برگزاری مراسم به شکل مطلوبی اجرایی نماید.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی با اشاره به برگزاری موفق برنامه‌های فرهنگی در مناسبت‌های گذشته در فضای مجازی تاکید کرد: از هم اکنون برنامه‌ریزی‌های لازم برای فعالیت‌های فرهنگی دهه پایانی ماه صفر انجام شده است تا زائران و مجاوران بارگاه مطهر رضوی از برکات معنوی زیارت حضرت رضا (ع) بهره‌مند شوند.
براتی تصریح کرد: در صورت تایید ستاد‌ ملی کرونا در خصوص برنامه‌های دهه پایانی ماه صفر، تلاش می‌کنیم تمامی مراسمات با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و بطور شایسته‌ای در شان اهل بیت (ع) برگزار شود.
وی بیان کرد: هیئات مذهبی و عزاداران سیدالشهدا (ع) در مراسمات دهه اول ماه محرم بسیار خوب عمل کردند و در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اجرای مراسمات درخشیدند که این امر جای تقدیر دارد.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی در ادامه با اشاره به ضرورت ایجاد درآمد پایدار برای بقاع متبرکه اظهار گفت: رهبر معظم انقلاب تاکید کردند که بقاع متبرکه قطب فرهنگی جامعه هستند لذا برای انجام فعالیت‌های فرهنگی نیاز به امکانات مالی دارند که در صورت خودکفایی در زمینه اقتصادی می‌توانند برنامه‌های فرهنگی لازم را طراحی و اجرا نمایند.
براتی عنوان کرد: بقاع متبرکه بهترین مکان برای نشر معارف اهل بیت (ع) و مباحث قرآنی است و کارکردهای مختلف آن در حوزه اجتماعی و قرآنی باید بیشتر فعال شود.
وی بیان کرد: وجود بقاع و امامزادگان عامل مهمی برای تقویت آموزه‌های دینی به‌شمار می‌رود و سوق دادن انجام فعالیت‌های فرهنگی در جوار بقاع متبرکه در تقویت تبدیل شدن به قطب فرهنگی امامزادگان کمک بسیاری می‌کند.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۵۰۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی