۱۳۹۹/۰۴/۰۹

نماینده سبزوار در جلسه مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی:

باید قوانین را به نفع مردم خم کنیم

نماینده حوزه انتخابیه سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب، داورزن و ششتمد در مجلس شورای اسلامی گفت: باید از پتانسیل‌های موجود حمایت و تلاش کنیم قوانین را به نفع مردم خم کنیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، در جلسه مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی با محوریت شهرستان سبزوار، علی اکبر لبافی از فعالیت ۵ معین اقتصادی در این شهرستان خبر داد و گفت: ۷۴ فعالیت با سرمایه‌گذاری بالع بر ۳۳ میلیارد تومان و ایجاد اشتغال برای ۲۷۴۲ نفر پیش‌بینی شده است.
دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی از  بهره‌برداری ۴۱ فعالیت با سرمایه‌گذاری ۱۵ میلیارد تومان خبر داد و گفت: تاکنون ۱۹۴۶ فرصت شغلی ایجاد شده است و ۳۰ فعالیت در مرحله اجرایی قرار دارند.
وی هدف از مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی را مشارکت مردم در پروژه‌ها اعلام و تأکید کرد: تاکنون ۱۹ حساب توسعه سپرده با ۳۹۳ عضو بازگشایی شده است.
لبافی از پیش‌بینی سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیارد تومانی  برای شهرستان در سال جاری گفت و یادآور شد: سبزوار به‌طور کلی عملکرد برتر و خوبی در حوزه معین‌های اقتصادی داشته است.
فرماندار شهرستان سبزوار نیز از هم افزایی به وجود آمده در استان خراسان رضوی گفت و یادآور شد: با همکاری خوبی که در سطح شهرستان به وجود آمد، توانستیم مقام برتر در استان را در سال گذشته کسب کنیم.
احمد برادران به اضافه‌شدن دو معین اقتصادی نیز اشاره کرد و افزود: تشکیل ۸ مورد فعالیت فرهنگی و ۱۸ مورد صندوق خرد روستایی با مشارکت ۴۰۰ نفر و ایجاد اشتغال برای ۶۸۷ نفر از دیگر فعالیت‌های معین‌های اقتصادی بوده است.
وی افزایش مشارکت مردم در روستاها را از جمله مهم‌ترین دستاوردهای مثلث توسعه اقتصادی عنوان و تصریح کرد: شعار ما هر روستا یک ستاد است و اعضای ستاد توسعه روستاها نیز مشخص شدند.
امام جمعه شهرستان سبزوار نیز با تقدیر از تلاش‌ها و مجاهدت‌های صورت گرفته در اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی گفت: تلاش بیشتری در استان شکل گرفته است و در سبزوار نیز هم فرماندار و هم سرمایه‌گذاران و معین‌ها برای بهبود وضعیت معیشت مردم همت می‌کنند.
حجت‌الاسلام غلامرضا مقیسه نسبت به همکاری مجلس و دولت در سال جهش تولید ابراز امیدواری کرد و افزود: با وجود مشکلاتی که کرونا ایجاد کرده است، باید برای رونق کسب و کار بیش از پیش تلاش کنیم.
نماینده سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب، داورزن و ششتمد در مجلس شورای اسلامی نیز با قدردانی از پیگیری مسئله اشتغال در استان از سوی استاندار خراسان رضوی، بر  مسیر خوبی که آغاز شده است تأکید کرد و گفت: باید از این ظرفیت ایجاد شده به نحو شایسته استفاده شود.
علی اصغر عنابستانی به بازدید خود از ۴۰ روستا طی سه روز گذشته اشاره کرد و ضمن انتقاد از برخی فعالیت‌ها و تاکید بر اصلاح فرایندها یادآور شد: ایده صندوق‌های خرد یکی از بهترین ایده‌های ایجاد شده در شهرستان‌ها است.
دیگر نماینده سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب، داورزن و ششتمد در مجلس شورای اسلامی نیز بر فعال‌کردن ظرفیت‌های مختلف تأکید کرد و گفت: اهتمام جدی مدیران و مسئولان حداقل توقعی است که مردم از ما دارند.
بهروز محبی نجم‌آبادی با بیان این که از پتانسیل‌های موجود باید حمایت کرد، یادآور شد: باید قانون را به نفع مردم خم کنیم.
در ادامه معین‌های اقتصادی نیز از اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته گزارشی ارائه کردند.
فراهانی به عنوان نماینده کارخانه سیمان سبزوار به شرایط بحرانی اقتصاد اشاره کرد و افزود: تمام تلاش ما این بود تولید را حفظ کنیم و ارتقا دهیم و اشتغال موجود را نگه داریم.
وی از تعطیلی ۶ ماهه واحد تولید کارخانه یاد کرد و گفت: از ابتدای سال ۱۳۹۹ در راستای اشتغالزایی‌،  فعالیت های خرد و خانگی در روستاهای اطراف شکل گرفته است و این مسیر ادامه پیدا خواهد کرد.
نماینده مزرعه مروارید دکتر زرقانی نیز در این جلسه از تشکیل دبیرخانه معین اقتصادی در دانشگاه علوم پزشکی خبر داد و گفت: تاکنون ۲۲ کانون و صندوق خرد همیاری تشکیل شده است و زنجیره ارزش در تولید گیاهان دارویی و کارخانه سلامت محور پایتخت از دیگر فعالیت‌های در دست انجام است.
نماینده شرکت تعاونی مهرنشانی روداب نیز از قرارداد با شرکت تبریز برای بهره‌گیری از مواد اولیه برای افراد روستایی گفت و یادآور شد: بین ۳۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دستمزد برای این فعالیت‌های خانگی در نظر گرفته شده است.
وی به ارائه آموزش‌های لازم اشاره کرد و افزود: ۷۱۰ نفر مشغول به فعالیت هستند و امیدوار هستیم بتوانیم مسئله بیمه بافنده‌ها را نیز رفع کنیم.
نماینده بانک صنعت و معدن نیز به عنوان دیگر معین اقتصادی از سه فقره تسهیلات مصنوعات چوبی، فلزکاری و گیاهان دارویی برای اشتغال به کار ۵۰ نفر خبر داد و گفت: در سال ۱۳۹۹، ۷ فقره تسهیلات ایجادی برای عرقیات گیاهی، آرد، تولید دوربین‌های مدار بسته، هواساز، تولید کابل قطعات برای خودرو، برش کاری لیزری و تولید و بسته‌بندی چای در نظر گرفته شده است


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۲۳۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی