۱۳۹۹/۰۳/۲۹

رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی:

مثلث توسعه اقتصادی و فرهنگی حرکتی ماندگار از استاندار خراسان رضوی است

رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی اجرای الگوی مثلث توسعه اقتصادی و فرهنگی را حرکت ماندگاری از سوی استاندار خراسان رضوی برشمرد و افزود: امیدواریم بتوانیم در آغاز مسیر ۴ ساله در حوزه اقتصادی استان یک حرکت جدی‌ صورت دهیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، احسان ارکانی در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان که در محل اتاق بازرگانی برگزار شد، اظهار کرد: حداقل مزیت الگوی مثلث توسعه اقتصادیو فرهنگی این است که اقدامات جزیره‌ای و پراکنده را تجمیع و هدفمند و از ظرفیت همه از جمله ائمه جمعه برای توسعه منطقه و شهرستان‌ها استفاده کرده است.
وی بر این که در حوزه اقتصاد و تولید باید با انگیزه بیشتر فعالیت شود، تاکید کرد و افزود: طرح دو فوریتی حمایت از تولید در قالب ایجاد کمیسیون جدیدی به نام کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و کمیسیون ویژه نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 را در دستور کار قرار دادیم و در این راستا آماده دریافت پیشنهادها و راهکارهای اتاق بازرگانی استان نیز هستیم.
رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با تفویض اختیارات به مراکز استان‌ها و استفاده از ظرفیت‌های استان در حوزه مختلف بهتر می‌توان موانع اقتصادی را برطرف کرد.
ارکانی از لزوم بازبینی طرح‌‌های هادی روستایی به عنوان یک مانع یاد کرد و گفت: اختیارات بنیاد مسکن باید به فرمانداری‌ها تفویض شود تا از اختلال در زیست روستایی جلوگیری شود و روستانشینان در حاشیه شهرها سرگردان نشوند.
رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی اجرای الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی را حرکت ماندگاری از سوی استاندار برشمرد و افزود: امیدواریم بتوانیم در آغاز مسیر ۴ ساله حرکت جدی‌ای در حوزه اقتصادی استان بوجود آوریم.
نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این جلسه گفت: اگر فکری به حال تولید نکنیم، استان گرفتار مشکلات اقتصادی خواهد شد.
علی آذری به این که اگر قوانین پشتوانه خوبی برای کسب و کار باشند، عدالت برقرار می‌شود اشاره کرد و افزود: اقتصاد هدف نیست بلکه کلیدی است که ما را به سمت توسعه هدایت می‌کند.
وی به اینکه نباید اجازه دهیم موانع قانونی گریبان‌گیر تولید و اقتصاد شوند، اشاره کرد و ادامه داد: مشکلاتی که ما با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم، به دلیل تصمیم‌گیری‌های به اصطلاح از بالا در اقتصاد است.
نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر رابطه معنادار بین اقتصاد و امنیت، خاطرنشان کرد: نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی از شخص استاندار خراسان رضوی و مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی حمایت قاطع دارند.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۷۱۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی