۱۳۹۹/۰۳/۲۵

معاون استاندار خراسان رضوی بر جذب حداکثری تسهیلات کرونا تاکید کرد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی با اشاره به سهم ۷.۲ درصدی استان از تسهیلات دولت برای کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا گفت: همت همه دستگاه‌های اجرایی باید استفاده از فرصت اختصاص تسهیلات به بنگاه‌های اقتصادی آسیب دیده از کرونا باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان روز یکشنبه در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان افزود: هر دستگاه موظف است مشمول شدن تک تک واحدهای تحت نظارت خود از دریافت تسهیلات را اطلاع رسانی کند.

وی ادامه داد: خراسان رضوی به دلیل ماهیت زائرپذیری و وابستگی اقتصادش به حوزه گردشگری در ایام شیوع کرونا خسارت اقتصادی زیادی را نسبت به سایر استانها متحمل شد چون این استان بیشترین مراکز اقامتی کشور را در اختیار دارد و ایام نوروز هر سال پذیرای ۱۲ میلیون زائر داخلی و خارجی است که منابع مالی زیادی را به استان می‌آورند و بسیاری از مشاغل به حضور این زائران وابسته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی با بیان این که تاثیر شیوع کرونا در حوزه اقتصادی به صورت زنجیروار بوده و همه بخشها را متاثر کرده است گفت: در این شرایط سخت، دولت منابعی را در قالب پرداخت تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا اختصاص داده است که باید نهایت تلاش خود را برای جذب این منابع در استان به کار گیریم.

رسولیان افزود: یکی از شروط پرداخت تسهیلات، عدم تعدیل نیروی انسانی توسط بنگاه اقتصادی است و این در حالی است که برخی بنگاه‌ها به دلیل شرایط دشوار اقتصادی و کمبود منابع مالی ناگزیر به تعدیل نیروی انسانی بودند و باید شرایط این بنگاه‌ها نیز در نظر گرفته شود.
 
وی اضافه کرد: با این حال برخی بنگاه‌های اقتصادی با وجود فشارهای مالی و تعطیلی کسب و کارشان، تعدیل نیروی انسانی نداشته‌اند و درخواست دریافت تسهیلات برای پرداخت دستمزد به کارگران خود را دارند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: دستگاه‌های اجرایی و بانکها باید رویکرد سختگیرانه در پرداخت تسهیلات به بنگاه‌های اقتصادی را کنار گذاشته و نهایت تلاش خود را برای تسهیل امور انجام دهند و در صورت لزوم از ظرفیت دستگاه‌های نظارتی نیز در این بخش استفاده خواهد شد.

رسولیان افزود: هر دستگاه اجرایی باید زمان بندی را رعایت کرده و یکی از معاونان آن دستگاه مسوول مستقیم پیگیری امور متقاضیان تسهیلات کرونا شود و گزارش کار خود را به دبیرخانه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری ارسال کند. 

وی بر ابلاغ موضوع تخصیص تسهیلات به آسیب دیدگان ناشی از کرونا به فرمانداران شهرستان‌ها و الزام آنها به تشکیل کارگروه ویژه در این خصوص در هر شهرستان تاکید کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی با بیان این که بخش کشاورزی استان کمترین آسیب را از شیوع کرونا متحمل شد گفت: با این حال اگر رسته‌هایی از مشاغل در استان شرایط لازم برای دریافت تسهیلات کرونا را داشتند این موضوع از طریق ارسال نامه به استاندار در سطح ملی پیگیری خواهد شد.
 

به نقل از خبرگزاری ایرنا


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۰۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی