۱۳۹۹/۰۲/۲۴

ارسال محموله بهداشتی هدیه استان به تاجیکستان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی از ارسال محموله بهداشتی این استان به ارزش بیش از ده میلیارد ریال به کشور تاجیکستان خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان به روابط نزدیک ایران و تاجیکستان اشاره کرد و با اعلام این که بیش از  ۶۰ درصد مبادلات تجاری ایران با این کشور به خراسان رضوی ارتباط دارد و روابط استان با تاجیکستان در پی سفر سال گذشته استاندار و برگزاری نمایشگاه به‌طور چشمگیری ارتقا پیدا کرده، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در تاجیکستان و درخواست سفیر ایران در این کشور، استاندار دستور داد کمیته‌ای تشکیل و در حد توان محموله ای به صورت ویژه ارسال شود.
رسولیان به مشارکت بخش خصوصی استان به خصوص اتحادیه صادرکنندگان و شرکت هایی که در تاجیکستان فعال هستند، اشاره کرد و افزود: با کمک دانشگاه علوم پزشکی بخشی از داروهای مورد نیاز و تجهیزات درخواستی از جمله ماسک، لباس، گان، دستکش و غیره تهیه و با کمک هواپیمایی وارش که هزینه حمل و نقل را به عهده گرفت، محموله ارسال شد.
لازم به ذکر است با توجه به مذاکرات تلفنی روز چهارشنبه هفته گذشته دکتر روحانی رئیس جمهور کشورمان با رحمان رئیس جمهور تاجیکستان و نظر به روابط و پیوندهای عمیق تاریخی و تمدنی این دو کشور، در این مقطع زمانی که مردم هم کیش و تبار تاجیک در حال گذران سخت‌ترین روزهای شروع کرونا هستند، هماهنگی‌های خوبی در سطح استان و کشور با صادرکنندگان و تشکل‌های بخش خصوصی طی چند روز گذشته به عمل آمد.
نتیجه این هماهنگی تهیه اقلام بهداشتی و دارویی مورد نیاز تاجیکستان در قالب محموله‌ای به ارزش بیش از ده میلیارد ریال بود که روز گذشته با پرواز مستقیم از فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد به مقصد کشور تاجیکستان ارسال شد و به وسیله سفیر در اختیار بخش پزشکی این کشور قرار گرفت.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۴۷۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی