۱۳۹۹/۰۱/۰۲

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی خبر داد:

کاهش چشمگیر آمار مسافران ورودی به مشهد مقدس

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی از کاهش چشمگیر آمار ورودی مسافران به مشهد مقدس خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمد صادق براتی ضمن تقدیر از مردم عزیزی که تعطیلات امسال را در خانه سپری کرده اند، از تعداد معدودی که اقدام به سفره کرده‌اند انتقاد کرد و اظهار داشت: طبق آمار سفرها و مسافران ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای، از تاریخ ۲۵ اسفند لغایت ۱ فروردین ۹۹ و مقایسه با سال گذشته، تعداد سفر به مشهد مقدس هزار و ۲۱۳ و در مقایسه با سال گذشته حدود ۷۵ درصد کاهش داشته و میزان ورودی مسافر هم حدود ۱۷ هزار و ۱۷۵ نفر بوده که به نسبت سال گذشته ۸۴ درصد کاهش داشته است.
وی افزود: آمار خروجی مشهد نیز به تعداد ۲ هزار و ۹۱۵ سفر بوده که ۶۲ درصد کاهش داشته و خروجی مسافر هم نیز ۵۰ هزار و ۲۶۹ نفر است که ۶۰ درصد کاهش را نشان می‌دهد.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی به آمار ورود و خروج مسافران به استان اشاره کرد و ادامه داد: تعداد سفر ورودی به استان یک هزار و ۶۳۰ بوده است که ۷۳ درصد کاهش را نشان می‌دهد، همچنین میزان ورودی مسافر نیز حدود ۲۳ هزار و چهار نفر است که ۸۲ درصد کاهش داشته است.
براتی گفت: آمار خروجی سفر استان حدود ۶ هزار و ۹۶۰ است که ۶۳ درصد کاهش داشته و نیز آمار خروجی مسافر هم ۹۸ هزار و ۲۷۱ نفر بوده که ۶۴ درصد کاهش را نشان می‌دهد.
جانشین رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی بیان کرد: تردد وسایط نقلیه شخصی نیز روند کاهشی داشته است بطوریکه حدود ۳۲۰ هزار و ۹۷ آمار ورودی به مشهد بوده که ۴۱ درصد کاهش داشته است، در این راستا آمار خروجی مشهد هم نیز ۳۵۶ هزار و ۱۴۵ می‌باشد که ۳۳ درصد کاهش مسافران را نشان می‌دهد.
براتی تصریح کرد: آمار ورودی به استان حدود ۱۲۸ هزار و ۳۵۳ می‌باشد که ۶۵ درصد کاهش داشته و میزان خروجی استان هم ۱۴۰ هزار و ۷۵۴ می‌باشد که ۵۹ درصد کاهش را به نسبت سال گذشته نشان می‌دهد.
وی خاطرنشان کرد: در بخش حمل و نقل ریلی ۸۹۱ نفر وارد استان شده‌اند، همچنین در بخش هوایی ۱۷۱۰ نفر وارد و ۱۵۱۰ نفر نیز از استان خارج شده‌اند.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۴۴۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی