۱۳۹۸/۱۱/۲۱

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی:

۱۳هزار میلیارد تومان پروژه اقتصادی تا پایان سال در خراسان رضوی افتتاح می‌شود/۸۰ واحد صنعتی استان به چرخه تولید بازگشته‌‌اند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: در دهه مبارک فجر، هفت هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان طرح اقتصادی توسط بخش خصوصی آماده بهره‌برداری است و مجموع رقم افتتاح این پروژه‌ها تا پایان سال به ۱۳هزار میلیارد تومان می‌رسد که نسبت به سال گذشته ۵۸ درصد رشد دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان در جلسه شورای اداری شهرستان نیشابور با تبریک به مناسبت فرارسیدن یوم‌الله 22 بهمن اظهار کرد: اصل و محور سیاست اقتصاد مقاومتی، مردمی کردن اقتصاد است.
وی با اشاره به اینکه در طرح‌های اقتصادی استان مشکل تامین مالی نداریم، افزود: نیازمند حمایت مدیران، مسئولان و کاهش بروکراسی و قوانین سخت‌گیرانه اداری هستیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی به کارکردهای سازنده کلینیک صنعت استان پرداخت و تصریح کرد: از ابتدای امسال حدود ۴۳۰ واحد اقتصادی خراسان رضوی به کلینیک صنعت معرفی شده‌اند که از این تعداد ۸۰ واحد به چرخه تولید بازگشته‌‌اند.
رسولیان با اشاره به افتتاح پروژه‌های اقتصادی در دهه مبارک فجر خاطرنشان کرد: در دهه مبارک فجر، هفت هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان طرح اقتصادی توسط بخش خصوصی آماده بهره‌برداری است و مجموع رقم افتتاح این پروژه‌ها تا پایان سال به ۱۳هزار میلیارد تومان می‌رسد که نسبت به سال گذشته 58 درصد رشد دارد.
وی در خصوص وضعیت نرخ بیکاری خراسان رضوی عنوان کرد: پاییز امسال نرخ بیکاری در استان به 6.3 دهم درصد رسیده است که پایین ترین نرخ بیکاری در بین استان‌های کشور بوده و این موفقیت حاصل تلاش، همدلی مدیران و مسئولان استان است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی با اشاره به حوزه مشارکت اقتصادی استان، افزود: نرخ مشارکت اقتصادی در استان خراسان رضوی نیز به 52.5 درصد رسیده، همچنین نرخ مشارکت زنان در این استان نیز با فاصله معناداری نسبت به سطح کشور افزایش یافته است.
رسولیان با بیان اینکه بالغ بر ۹۵ درصد واحدهای صنعتی استان متعلق به بخش خصوصی است، تاکید کرد: امسال در بخش برق صنعتی ۱۰ درصد و گاز صنعتی ۱۱ درصد رشد داشته‌ایم، همنچنین تاکنون ۵۳۰ میلیارد تومان تسهیلات با سود ۶ درصد به روستائیان استان پرداخت شده که طی آن ۱۶ هزار شغل ایجاد شده است.
فرماندار نیشابور نیز در ادامه این جلسه اظهار کرد: در حوزه اقتصادی ۱۳۰ هزار میلیارد ریال طرح در این شهرستان آماده اجراست و یا به بهره‌برداری رسیده است.
علیرضا قامتی افزود: امسال در دهه مبارک فجر ۲۲۲ طرح با اعتبار یک هزار و ۷۹۴ میلیارد ریال در نیشابور به بهره‌برداری رسیده است.
وی همچنین تصریح کرد: در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز امسال ۶۱ نفر از حوزه انتخابی نیشابور و فیروزه حضور دارند و ۳۳۰ صندوق رای نیز در این حوزه خواهیم داشت.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۰۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی