۱۳۹۸/۱۱/۲۱

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی:

طرح آبیاری تحت فشار ۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان فیروزه تامین مالی می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی از تامین مالی طرح آبیاری تحت فشار ۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان فیروزه در چهارچوب تفاهم‌نامه‌ای بین شرکت قند نیشابور و جهاد کشاورزی شهرستان فیروزه خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان با اعلام این خبر اظهار کرد: در قالب تفاهم‌نامه منعقد شده، با کمک شرکت قند نیشابور طرح آبیاری تحت فشار 200 هکتار از اراضی کشاورزی فیروزه که چغندر قند در آن کشت می‌شود، تامین مالی خواهد شد تا مصرف آب کاهش یابد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: در چهارچوب این تفاهم‌نامه هر هکتار 3.5 میلیون تومان تامین مالی می‌شود و روش‌هایی برای افزایش تناژ چغندر در هکتار اجرا خواهد شد، ضمن اینکه در مجموع به ازای هر هکتار حدود 18 میلیون و 500 هزارتومان سود نصیب کشاورزان خواهد شد.
رسولیان با بیان اینکه این اقدام مهم یکی از طرح‌های مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی در منطقه فیروزه است، تصریح کرد: در یک تفاهم دو طرفه هم قند مورد نیاز کارخانه قند نیشابور واقع در شهرستان فیروزه تامین خواهد شد و هم به موجب آن کشاورزان منافعی را دریافت خواهند کرد


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۹۱۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی