۱۳۹۸/۰۸/۲۸

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد؛

استقبال از گسترش روابط خراسان رضوی با استان‌های افغانستان

استاندار خراسان رضوی گفت: با توجه به پیشینه تاریخی روابط ایران و افغانستان، از گسترش مناسبات اقتصادی و فرهنگی بین خراسان رضوی و استان های افغانستان استقبال می‌کنیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم‌حسینی در دیدار مشاور رئیس جمهور افغانستان که در محل دفتر استاندار انجام گرفت، اظهار کرد: با توجه به پیشینه تاریخی خوب ایران و افغانستان علاقمندیم ارتباطات استان خراسان رضوی و کشور افغانستان گسترش یابد چون گسترش روابط منافع مشترکی را در پی خواهد داشت.
وی ادامه داد: همانطور که در دیدارهای قبلی با مقامات افغانستانی گفت شد، برای همکاری در زمینه‌های پتروشیمی و احداث شهرک صنعتی- تجاری مشترک در مرز دوغارون به صورت عملیاتی آمادگی لازم را داریم.
استاندار خراسان رضوی با ذکر این نکته که در مجموعه مدیریت استان، آمادگی تامین سوخت افغانستان از مسیر لوله وجود دارد، افزود: در صورت تامین شرایط قانونی لازم در افغانستان از طرف ما آمادگی آغاز عملیات اجرایی پروژه وجود دارد.
رزم‌حسینی با تاکید بر اینکه در حوزه سلامت و تجهیزات پزشکی مشهد رتبه اول کشور را در اختیار دارد، گفت: آمادگی داریم در مرز دوغارون یا تایباد زمین در اختیار سرمایه گذار قرار دهیم تا یک بیمارستان مشترک برای استفاده از ظرفیت گردشگری سلامت ساخته شود.
مشاور رئیس جمهور افغانستان نیز در این دیدار گفت: فاصله ایجاد شده بین دو کشور ایران و افغانستان را به راحتی می‌توان کنار زد و از آن به نفع اقتصاد دو کشور استفاده کرد، البته مشکلاتی سر راه وجود دارد که قابل رفع است.
سیروس علاف با اشاره به لزوم گسترش روابط تجاری بین دو کشور ایران و افغانستان، بیان کرد: ضرورت دارد تجار دو کشور از فرصت‌های موجود بهره‌برداری‌های لازم را انجام دهند؛ از این طریق منافع دو دولت مذکور هم تامین می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: ایران به دلیل اشتراکات زیاد با افغانستان می‌تواند در استفاده از فرصت‌های موجود در این کشور نقش پر رنگ‌تری داشته باشد و ما برای گسترش ارتباطات آمادگی داریم.
گفتنی است؛ در این دیدار مقرر شد ظرف چهار هفته آینده هیات افغانی طرح و نظر پیشنهادی خود در خصوص طرح انتقال سوخت از طریق لوله به خاک افغانستان را به معاونت اقتصادی استانداری خراسان رضوی ارائه کند.
 
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۵۰۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی