۱۳۹۸/۰۸/۲۸

استاندار خراسان رضوی در جلسه کارگروه احیاء کشف‌رود مطرح کرد؛

ضرورت حمایت‌ دولت برای تسریع در ساماندهی کشف‌رود

استاندار خراسان رضوی ساماندهی کشف‌رود را یکی از پروژه‌های مهم زیست‌محیطی کشور دانست و گفت: امیدواریم با حمایت دولت در اجرای این پروژه تسریع شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم‌حسینی در جلسه کارگروه احیای کشف‌رود که با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: کشف‌رود قرن‌ها پیش یک رودخانه نسبتا دائمی بوده اما در حال حاضر آب جاری در آن کاملا خشک شده و به جای آن فاضلاب خانگی و صنعتی در جریان است.
وی با اشاره به مشکلات زیست محیطی کشف‌رود افزود: به هرحال در یک کار مشترک، دولت و دستگاه قضا بر اساس خرد جمعی مصمم هستند که طرح ساماندهی کشف‌رود را به اتمام برسانند تا این دغدغه زیست‌محیطی در خراسان‌رضوی برطرف شود.
استاندار خراسان رضوی بیان کرد: ساماندهی کشف‌رود که همه دستگاه‌های اجرایی استان طرح آن را تایید کرده اند، مانند یک سند کاربردی در اختیار همه مردم قرار دارد و گام به گام نسبت به اجرای آن اقدام خواهد شد.
رزم‌حسینی خاطرنشان کرد: امیدواریم با حمایت‌های ویژه سازمان حفاظت از محیط ‌زیست و دیگر نهادهای دولتی در اجرای پروژه ساماندهی کشف‌رود تسریع شود چرا که یکی از پروژه‌های مهم زیست محیطی کشور محسوب می‌شود.
در ادامه این جلسه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با اشاره به اینکه استاندار خراسان رضوی در دوره چهار ساله حضور خود در کرمان به اندازه 40 سال برای موضوع پر اهمیت آب این استان تلاش کرد، گفت: اگر در زمان مدیریت آقای رزم‌حسینی در خراسان رضوی، کشف‌رود احیا نشود، هیچ وقت دیگر احیاء نخواهد شد.
عیسی کلانتری موضوع زیست محیطی کشف‌رود را فرا استانی دانست و گفت: از استاندار درخواست می‌کنم نامه‌ای را در این خصوص به آقای رئیس جمهور بنویسند. من هم این موضوع را پیگیری خواهم کرد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۲۸۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی