۱۳۹۸/۰۸/۲۸

استاندار خراسان رضوی در مراسم آغاز عملیات اجرایی ساماندهی کشف‌رود:

ظرفیت دستگاه‌های دولتی برای ساماندهی کشف‌رود کافی نیست/نباید هیچ هویتی جز خادمی امام رضا(ع) برای خود قائل باشیم

استاندار خراسان رضوی مقدورات دستگاه‌های دولتی برای ساماندهی و احیای کشف‌رود را ناکافی دانست و گفت: برای این کار بزرگ باید بین دستگاه‌های مختلف هماهنگی لازم وجود داشته باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم‌حسینی در مراسم آغاز عملیات اجرایی ساماندهی و احیای کشف‌رود که با حضور مسئولان استانی و شهری در یکی از مناطق پیرامون شهر مشهد برگزار شد، حفظ سلامت، بهداشت و محیط زیست را یکی از وظایف دولت و حاکمیت برشمرد و اظهار کرد: اقداماتی که امروز به همت همه مدیران استانی انجام می‌گیرد، نافی اقدامات مسئولان گذشته نیست بلکه در راستای تکمیل کار نیمه تمام ساماندهی کشف‌رود است.
وی با اشاره به اینکه احیای رودخانه کشف‌رود یک اقدام ملی محسوب می‌شود، افزود: در صورت فراهم بودن شرایط، به دنبال این خواهیم بود که محدوده کشف رود با تلاش همه دستگاه های اجرایی به یک منطقه گردشگری تبدیل شده و توسط همه شهروندان مورد بهره برداری قرار گیرد.
استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در زمینه ساماندهی کشف‌رود که با همکاری مشترک دولت، ارکان حاکمیت و مردم آغاز شده و در حال انجام است، در حقیقت همکاری بین بخشی برای حل مشکلات استان را تمرین می‌کنیم.
رزم‌حسینی در بخش دیگری از سخنان خود ابراز کرد: نگاه دستگاه قضایی استان در خصوص موضوع ساماندهی کشف‌رود پشتوانه و دلگرمی خوبی برای مدیریت واحد احیای این رودخانه محسوب می‌شود، چرا که دستگاه قضا به دنبال پرونده سازی برای افراد نیست اما در صورت به خطر افتادن امنیت و سلامت مردم برخوردهای لازم را انجام می دهد.
استاندار خراسان رضوی با بیان این نکته که مقدورات دستگاه‌های دولتی برای احیای و ساماندهی کشف‌رود کافی نیست، اظهار کرد: باید هماهنگی لازم بین دستگاه‌های مختلف برای این کار بزرگ وجود داشته باشد.
وی گفت: امروز هر کسی در استان و در هر سطحی که به مردم خدمت‌رسانی می‌کند، نباید هیچ هویتی جز خادمی امام رضا(ع) برای خود قائل باشد؛ این افتخاری است که همه مدیران در هر مقام و جایگاهی باید به آن توجه داشته باشند.
رزم‌حسینی با بیان اینکه مفهوم مدیریت به معنای توسعه فراگیر است، ادامه داد: معین‌های اقتصاد مقاومتی استان در کنار ایجاد اشتغال به فکر رشد و آبادانی همه بخش های جامعه هستند و توسعه پایدار مناطق مورد تعهد را دنبال می‌کنند.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه باید با مردم صادقانه حرف زد، گفت: باید بدانیم که در شرایط ناامنی همه ضرر خواهند کرد چون آهنگ آبادانی متوقف و بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی تعطیل می‌شود لذا از همه دستگاه‌های مسئول برای مدیریت شرایط در چند روز اخیر تشکر می‌کنم.
در این مراسم شهردار مشهد هم در سخنان کوتاهی پیرامون وضعیت کشف‌رود گفت: موضوعات میان بخشی جز با یک مدیریت واحد قابل انجام نیست؛ پیش از این همه نیروها برای ساماندهی کشف رود در استان وجود داشت اما استاندار خراسان رضوی توانست همه را برای توسعه و خدمت به مردم در کنار هم جمع کند.
محمدرضا کلایی بیان کرد: حمایت دستگاه قضایی از مدیریت واحد کشف رود باید در طول زمان وجود داشته باشد و تا زمان رفع مشکلات زیست محیطی ادامه پیدا کند.
گفتنی است؛ امروز با دستور استاندار خراسان رضوی، عملیات اجرایی ساماندهی و احیای کشف‌رود در قالب مدیریت واحد توسط شهرداری مشهد آغاز شد.
 در گام اول این طرح عملیات اجرایی در طول تقریبی 80 کیلومتر از رودخاانه کشف رود آغاز شد که در کنار عملیات اجرایی در بیش از 130 هکتار، آماده‌سازی بستر و کاشت درخت هم در دستور کار قرار دارد.
 
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۲۴۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی