۱۳۹۸/۰۸/۲۷

استاندار خراسان رضوی در جلسه کارگروه تنظیم بازار تاکید کرد؛

حفظ امنیت و نظم اولویت استان است/ تا ۲ روز آینده پیشنهادات اصناف برای تثبیت قیمت‌ها اعلام شود

استاندار خراسان رضوی با اشاره به ضرورت تلاش برای تثبیت قیمت‌ها، گفت: اولویت خراسان رضوی بعد از طرح سهمیه بندی و مدیریت مصرف سوخت، حفظ امنیت و نظم بوده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم‌حسینی در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان که با حضور روسای اتحادیه‌ها و صنوف استان در محل استانداری برگزار شد، اظهار کرد: دشمنان ما منتظر بودند ببینند تا بعد از افزایش قیمت بنزین در مشهد چه اتفاقی خواهد افتاد، اما شاهد بودیم که به لطف خدا و همراهی مردم خراسان رضوی شرایط مدیریت شد.
وی با تاکید بر اینکه بعد از تصمیم سران قوا مبنی بر افزایش قیمت بنزین، اولویت مدیریت استان حفظ امنیت و نظم بوده است، تصریح کرد: خوشبختانه در چند روز گذشته با همکاری اعضای شورای تامین، فرماندهی نیروی انتظامی استان و دیگر دستگاه‌ها، امنیت پایداری را در استان تجربه کردیم.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: کالاهای اساسی در چند روز گذشته بین مردم توزیع شد و این روند در روزهای آینده ادامه خواهد داشت تا از افزایش قیمت‌ها جلوگیری شود.
رزم حسینی خاطرنشان کرد: از روسای اصناف درخواست داریم که پیشنهادات خود را درباره تثبیت نرخ کرایه خدمات حمل و نقل و در نتیجه کالاها را به معاونت اقتصادی استانداری ارائه کنند تا با توجه به اختیارات استانی بتوانیم با انجام اقداماتی، از افزایش قیمت ها جلوگیری کنیم.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه افزایش قیمت‌ها در همه کشورها اتفاق می‌افتد، گفت: نرخ کنونی بنزین در ایران  از بسیاری از کشورها پایین‌تر است.هر چند که برای مقایسه دقیق، درآمد مردم کشورها هم باید مد نظر قرار گیرد.
رزم حسینی در ادامه سخنان خود انقلاب اسلامی را محصول تلاش قشرهای مختلف جامعه برشمرد و تصریح کرد: این نظام مردم پایه است و تا زمانی که مردم پای انقلاب باشند نظام استمرار پیدا می‌کند.
 وی خاطرنشان کرد: ایران تنها کشوری در منطقه به شمار می رود که از امنیت پایدار برخوردار است، برای همین دشمنان تلاش می‌کنند این نعمت را از دست مردم بگیرند، بنابراین باید سعی کنیم امنیت را حفظ کنیم.
استاندار خراسان رضوی در انتهای سخنان خود ابراز کرد: در هیچ استانی پلیس در ابتدای درگیری تعرضی به مردم نداشته است، مگر این که معترضین به عنوان مثال به ماشین اورژانس حمله یا تعرض کرده‌اند.
در ادامه این جلسه محمدحسین درودی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در سخنان کوتاهی گفت: در شرایط جنگ اقتصادی با همدلی و همراهی و درک صحیح موقعیت می‌توانیم به توفیقات لازم برسیم. امیدواریم با همدلی و تلاش مسئولین استان نگرانی مردم در مورد افزایش قیمت‌ها را برطرف کنیم.
همچنین فرمانده انتظامی استان در این جلسه ابراز کرد: مجموعه‌ مدیران استان که توانستند حجم انبوه زائر را مدیریت کنند قطعا می‌توانند شرایط دوران بحرانی را مدیریت کنند در همین راستا اوج تلاش دشمنان برای ناامن کردن امنیت اتفاق افتاد اما به بهترین نحو این موضوع هم مدیریت شد.
سردار محمدکاظم تقوی خطاب به روسای اصناف حاضر در جلسه گفت: در استان نیروهای انتظامی نقاط مشترک زیادی با شما دارد. حتما نیروی انتظامی در عرصه امنیت خواهد بود تا بدون دغدغه به کار خود ادامه دهید.

 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۳۲۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی