۱۳۹۸/۰۸/۲۴

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی:

طرح سهیمه بندی بنزین با همراهی مردم تاکنون به خوبی در خراسان رضوی اجرا شده است/ برخورد با هر حرکت اعتراضی «اقناعی و توجیهی» خواهد بود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: از مردم فهیم خراسان رضوی تشکر می کنم که از زمان اعلام اجرای طرح سهیمه بندی بنزین با درایت خود صبوری و همراهی کرده اند و تا این ساعت این طرح به خوبی اجرا شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، حسن جعفری در نشست خبری قرارگاه مدیریت سوخت استان که در دفتر معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری برگزار شد، اظهار کرد: طرح سهمیه بندی بنزین که یک تصمیم ملی و مصوبه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا است، در ساعت صفر 24 شب گذشته « 24 آبان» ماه جاری ابلاغ شد.
وی با اشاره به اینکه هدف عمده این طرح حمایت از معیشت مردم است، افزود: خانواده های کم درآمد در این طرح مورد توجه قرار گرفته اند و بنا به تاکید ریاست جمهوری درآمد ناشی از این طرح به صورت کامل به مردم تعلق خواهد گرفت و در یک فرآیند مشخص به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه کنترل فزاینده مصرف سوخت از اهداف دیگر این طرح به شمار می‌رود، خاطرنشان کرد: به صورت متوسط سالانه مصرف سوخت در کشور 10 درصد افزایش می یافت و علاوه بر این شاهد مباحثی همچون آلودگی هوا و قاچاق سوخت بوده ایم که برای مقابله با این موضوع طرح سهیمه بندی بنزین اجرایی شده است. 
جعفری ابراز کرد: از مردم فهیم خراسان رضوی تشکر می کنم که از زمان اعلام اجرای طرح سهیمه بندی بنزین با درایت خود صبوری و همراهی کرده اند و تا این ساعت این طرح به خوبی اجرا شده است.
وی بیان کرد: ظرفیت همه جایگاه های سوخت استان تکمیل است و هیچ کمبودی را در تامین بنزین مصرفی مردم نداشته و دراین زمینه نگرانی خاصی وجود ندارد، هر 280 جایگاه سوخت استان و 72 جایگاه سوخت مشهد همگی آمادگی لازم را دارند که خدمات مطلوبی به مردم ارائه کنند، همچنین برای تسهیل مصرف خودروهای دوگانه سوز تمامی جایگاه های «CNG» فعال هستند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی تاکید کرد: به منظور اطلاع رسانی و برای رفاه مردم، بنرهایی در جایگاه های سوخت نصب شده و سوالات مراجعه کنندگان درآن پاسخ داده شده است، همچنین در خراسان رضوی به عنوان اولین استان فراخوان داده شده تا رمزگشایی کارت های سوختی که دچار مشکل شده است صورت بگیرد.
جعفری با اشاره به اینکه همه کالاهای اساسی مردم و نهاده های دامی در استان ذخیره سازی شده و دغدغه ای وجود ندارد، تصریح کرد: ستاد تنظیم بازار 2 روز پیش تشکیل شد و همه موارد را رصد کرده و فردا هم مجددا تشکیل خواهد شد، همچنین سازمان هایی که در این راستا دخیل و خدمات رسان هستند به صورت آماده باش و فعال در استان فعالیت می‌کنند.
وی ادامه داد: تدابیر لازم برای در دسترس بودن کالاها در فروشگاه ها برای مردم اندیشده شده و دغدغه ای در این وجود ندارد، افزایش قیمت در حوزه کالاهای اساسی مورد قبول نیست و با متخلفین برخورد فوری و در صحنه خواهد شد، گشت های نظارتی مشترک در این خصوص همراه با پرسنل صنعت، معدن و تجارت، بازرسی اتاق اصناف و تعزیرات فعال هستند، مردم هرگونه گران فروشی و یا احتکار احتمالی را اطلاع‌رسانی کنند تا بلافاصله در دستور کار قرار بگیرد و رسیدگی شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی افزود: در حوزه پایانه های برون شهری و تاکسی های خطی و بکارگیری ظرفیت های حمل و نقل عمومی، تمامی تدابیر اتخاذ شده و هیچ مشکلی وجود ندارد.
جعفری با اشاره به اینکه در کل کشور 760 هزار کارت سوخت در باجه معطله پست وجود دارد،عنوان کرد: مردم باید برای دریافت کارت های سوخت به ادارات پست مراجعه کنند، دیشب هم بنا به تصمیمی که برای تسهیل در روند اعطای کارت های سوخت گرفته شد، اداره پست حتی در روز تعطیل به صورت شیفت ویژه، خدمات رسانی در حوزه تحویل کارت ها را انجام می‌دهد.
وی با اشاره به تحرکات احتمالی دشمن برای اجرای طرح سهیمه بندی بنزین در داخل کشور، تاکید کرد: علی‌رغم وجود آرامش در بین مردم، شبکه های ضد انقلاب و فریب خورده تلاش می‌کنند با پخش عکس ها و فیلم های جعلی افکارعمومی را تحت تاثیر قرار دهند که با هوشیاری مردم تاکنون هیچ مورد حادثه امنیتی در استان نداشته ایم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در خصوص سهمیه سوخت آبان ماه، اظهار کرد: سهمیه کسانی که کارت سوخت دراختیارشان است و کسانی که هنوز کارت نگرفته اند به صورت اتوماتیک به حساب کارتشان واریز می شود، این سهیمه 6 ماه محفوظ می‌ماند و هیچ دغدغه ای از این بابت برای مردم وجود نخواهد داشت.
جعفری ضمن تقدیر از اطلاع رسانی اصحاب رسانه در حوزه های گوناگون، تصریح کرد: انتظار داریم رسانه ها در حوزه اقناع سازی و آگاه‌سازی اذهان عمومی مردم در ارتباط با این طرح ملی اقدام و به نظام کمک کنند تا این طرح به نحو مطلوبی به سر انجام برسد، همچنین انتظار داریم رسانه ها مشکلات روند اجرای طرح و انتظارات مردمی را به مسئولین منعکس کنند تا بتوانیم مسائل را به صورت فوری حل کنیم و دغدغه ای وجود نداشته باشد.
وی اضافه کرد: واقعیت های جنگ اقتصادی و شرایط تحریم نفتی باید برای مردم بیشتر تبیین شود تا از شرایط مطلع شوند و همکاری و همراهی ویژه ای را در این حوزه با مسئولین مربوطه داشته باشند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی تاکید کرد: همه اعضای قرارگاه مدیریت مصرف سوخت استان و چه مسئولینی که در حوزه های مختلف خدمات‌رسانی و عمرانی حضور دارند، در آمادگی کامل به سر می‌برند.
جعفری خاطرنشان کرد: جامعه هدفی که در حوزه این طرح قرار گرفته اند 18 میلیون خانوار هستند و 60 میلیون نفر را شامل می شوند، به ترتیب برای خانوار یک نفره 55 هزار تومان، خانوار دو نفره 103 هزار تومان، خانوار سه نفره 138 هزار تومان، خانوار چهار نفره 172 هزار تومان و خانواره پنج نفره و بیشتر205 هزار تومان یارانه جدید مازاد بر سهیمه قبلی یارانه ها تعلق خواهد گرفت و طبق صحبت های رئیس سازمان برنامه و بودجه ظرف یک هفته تا 10 روز آینده به حساب سرپرست خانوار این ارقام واریز می شود.
وی با اشاره به اینکه ضد انقلاب و دشمن تاکنون 5 مورد فراخوان برای مشهد در فضای مجازی منتشر کرده‌اند، خواستار شد: مردم گول تبلیغات دشمن و فراخوان های آن ها را نخورند چراکه باید دانست معاندین و ضد انقلاب مایوس هستند، اگر نقطه نظر اعتراضی وجود داشته باشد، به راحتی از مجاری قانونی قابل پیگیری است، همه ارکان امنیتی در آمادگی لازم به سر می‌برند و همچنین برخورد با هر حرکت اعتراضی «اقناعی و توجیهی» خواهد بود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه هیچ مجوزی برای افزایش کرایه های درون شهری به هیچ دستگاهی داده نشده و همه افزایش های قیمت غیرقانونی است، تاکید کرد: در این بین شاید خیلی ها بخواهند سواستفاده کنند، ولی برای تاکسی های بین شهری و درون شهری و تاکسی های اینترنتی سهیمه بنزین مشخص شده است، لذا اگر مردم در این خصوص گزارش های خود را منعکس کنند حتما در دستور کار برخورد قرار خواهد گرفت.
علی اصغر اصغری مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی خراسان رضوی در بخشی از این نشست خبری اظهار کرد: هم اکنون سقف سهیمه سوخت کارت آزاد جایگاه ها برداشته شده است، 16 ناحیه در خراسان رضوی نواحی رمزگشایی کارت های سوخت هستند و در مشهد هم 2 ناحیه در ستاد شرکت پخش فرآورده های نفتی خراسان رضوی و ناحیه مرکزی واقع در خیابان صاحب الزمان (عج) رمزگشایی کارت های سوخت را انجام می‌دهند.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۰۲۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی