۱۳۹۸/۰۸/۲۱

مشاور وزیر کشور در امور شهرستان های کمتر توسعه یافته کشور:

کلید توسعه و پیشرفت در اختیار بخش خصوصی و سرمایه گذاران است

مشاور وزیر کشور در امور شهرستان های کمتر توسعه یافته گفت: کلید توسعه و پیشرفت در اختیار بخش خصوصی و سرمایه گذاران است و خوشخبتانه در الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی به این مهم توجه شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، مهدی مروج الشریعه در جلسه بررسی وضعیت 31 شهرستان کمتر توسعه یافته کشور که با محوریت شهرستان زاوه در محل استانداری برگزار شد، اظهار کرد: در شرایطی که کشور با محدودیت منابع مالی مواجه است، اتکا به منابع عمومی کشور کفایت نمی کند و باید از دیگر ظرفیت ها هم استفاده شود. 
وی با تقدیر از استاندار خراسان رضوی به واسطه اجرای الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی در این استان، تصریح کرد: الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی که در خراسان رضوی اجرا شده است، بر پایه طرح پایلوت منطقه قلعه گنج و منوجان استان کرمان است که دارای تجربه بسیار موفقی بوده و آثار بسیار مثبتی در پی خواهد داشت. 
وی با اشاره به اینکه در گذشته از ظرفیت های بخش خصوصی در مواقع نیاز استفاده می شد، تاکید کرد: شرایط کنونی کشور به گونه ای است که از بخش خصوصی تقاضای مشارکت کلان در حوزه های مختلف می شود چراکه این حوزه شایستگی و کفایت بالایی دارد.
مشاور وزیر کشور در امور شهرستان های کمتر توسعه یافته ابراز کرد: برای تحقق اهداف توسعه ای و توانمندسازی مردم، به صورت پایلوت 31 شهرستان کمتر توسعه یافته در کشور شناسایی شده اند و برنامه ریزی های لازم در این زمینه درحال انجام است. 
وی گفت: در یک دهه گذشته بیشتر به منابع مالی، بودجه عمومی و اقتصاد کلان توجه می شد اما اکنون اقتصاد خرد، صندوق های همیاری توسعه کارآفرینی و مشارکت های مردمی در روستاها نقش تاثیرگذاری در عرصه اقتصادی دارد. 
مروج الشریعه با بیان اینکه برای توانمندسازی 31 شهرستان کمتر توسعه یافته کشور از دستاورد های مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی استفاده خواهیم کرد، یادآور شد: هم اکنون طرح توسعه مبتنی بر موازین علمی و دانشگاهی برای 31 شهرستان کشور تهیه شده است که در آن اساس کار بر عهده مردم و مشارکت های مردمی خواهد بود.
مشاور وزیر کشور در امور شهرستان های کمتر توسعه یافته با بیان اینکه کلید توسعه و پیشرفت در اختیار بخش خصوصی و سرمایه گذاران است، اضافه کرد: با تاکید وزیر کشور و همکاری مرکز برنامه ریزی روستایی دانشگاه تهران، هم اکنون روستای فرشه واقع در شمال کوهسرخ نیشابور به عنوان تنها روستای شرق کشور برای اجرای الگوهای منظم در امر توسعه و توانمندسازی انتخاب شده است.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۳۷۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی