۱۳۹۸/۰۸/۰۹

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی:

کتاب و کتابخوانی در جامعه مورد بی‌مهری قرار گرفته است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: در دوران حاضر کتاب و کتابخوانی در جامعه مورد بی‌مهری قرار گرفته است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، حسن جعفری در مراسم افتتاحیه نمایشگاه کتاب مشهد اظهار کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب کتابخوانی نه تنها یک وظیفه ملی بلکه واجب دینی است؛ در کلام معصومین (ع) نوشتن کتاب و نشر آن موجب تسلط بر دانش و ترویج علم می‌شود.
وی بر لزوم آسیب شناسی در زمینه مغفول ماندن کتابخوانی در جامعه تاکید کرد و افزود: زمانی جامعه می‌تواند به سوی کتابخوانی رهنمون شود که حرکت به سوی کتاب، آگاهانه و از روی اختیار باشد و از طرف دیگر کتاب‌های موجود باید در راستای آگاهی جامعه باشد تا میل به این موضوع ایجاد شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: آشنایی با تاریخ، فرهنگ، سیاست، طرز فکر و سرگذشت انسان‌ها از فواید کتاب است که در دوران حاضر کمتر از آن بهره گرفته ایم.
وی خواستار توجه خانواده‌ها به کتاب و وارد کردن آن در سبد هزینه خانوار شد و افزود: خانواده ها باید از کتاب در تربیت فرزندان بهره بگیرند و خیرین و سازمان‌های مردم نهاد نیز در عرصه تکمیل و ساخت کتابخانه و ترویج فرهنگ کتابخوانی فعال شوند.
بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب مشهد از هشتم تا ۱۴ آبان ماه در محل دایمی نمایشگاه بین‌المللی این شهر پذیرای علاقه‌مندان است.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۸۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی